
Zdravje / stran 6

Aljino življenje z obrazno slepoto: tudi najbližji postanejo tujci
»Okoli 30. sem začela doživljati velike šoke. Ko je recimo partner prišel od frizerja, ga nisem prepoznala. Tri dni nisem mogla niti govoriti!« pojasnjuje Alja Žorž.

Pri dvajsetih je kot brucka pristala na invalidskem vozičku
Že pri devetih letih so Mateji postavili diagnozo mišične distrofije.

So jajca pri povišanem holesterolu res škodljiva?
Povišan holesterol nas doleti v katerem koli življenjskem obdobju. So jajca v redu ali se jim moramo izogibati? Razjasnimo večno zmedo, kaj lahko in česa ne.

Izpoved: Zaradi nerazumevanja okolja sem pristala tudi na psihiatriji
»Malo sem čudna, že vse življenje malo drugačna,« pravi Katarina Kojnik.

Zasvojenost s sladkorjem: Slovenska zakonodaja je navadna hinavščina
Čas je, da v Sloveniji napovemo vojno sladkorju v hrani in pijačah ter tako zaščitimo otroke in mladostnike pred njegovimi številnimi slabimi učinki.

Če dnevno uživate kavo z glivami, si naredite več škode kot koristi
Če bi vedeli, da je za vašo bolezen zdravilo v gobah in bi kup predpisanih zdravil lahko nadomestili z eno gobico, bi to storili?

Mikrobiologinja o skritem potencialu kanabinoidov
V iskanju rešitve za bolečine v hrbtenici in sklepih se vse bolj zdi, da so kanabinoidi lahko naravna alternativa proti bolečinam.

Do lepih las brez dragih tretmajev – rešitev je bližje, kot mislite
Po zimskih mesecih so lasje pogosto suhi, mastni, brez leska ali celo izpadajo. Za lepo pričesko ni treba veliko – rešitve se skrivajo že v naši kuhinji!

Janina zdravniška linija: Se lahko kratkovidnost sčasoma izboljša?
Kratkovidnost se pogosto razvije v mladostništvu. Zakaj nastane, kako jo prepoznati in ali se lahko stanje sčasoma izboljša?

Spomladanske alergije med menopavzo še hujše
Pomlad je prinesla ne samo tople dni, ampak tudi težje alergije. Toplejša zima in hormonska nihanja povečujejo simptome sezonskih težav.

Ko srce odpove na igrišču: nogometaševa misija za reševanje življenj
Avstralec Andy Paschalidis po osebni tragediji rešuje življenja športnikov – bori se, da bi bil na vsakem igrišču nameščen defibrilator.

Gobe namesto tablet? Naravno zdravljenje, ki čaka na priznanje
Narava ponuja rešitve, ki jih uradna medicina še ne priznava. 'Ne smeš povedati, da imaš zdravilo,' pravi dr. Gregori, ki je spregovoril o nepriznanosti zdravilnih gob.

Vibrium - Center funkcionalne medicine
V hitro spreminjajočem se svetu, kjer so stres, nezdrav življenjski slog in kronične bolezni vse bolj prisotne, postaja skrb za zdravje ključnega pomena. Ljudje vse pogosteje iščejo rešitve, ki segajo onkraj tradicionalne medicine in se osredotočajo na celostni pristop k zdravju. Prav to ponuja Vibrium – Center funkcionalne medicine, v katerem kot temelj za dolgoročno zdravje in dobro počutje združujemo napredne prakse klasične in alternativne medicine.

Katarinina zgodba o življenju z Aspergerjevim sindromom
Katarina Kojnik je čudovita v svoji drugačnosti. Aspergerjev sindrom ji je pojasnil marsikaj, a njen pogum, da spregovori, je tisti, ki navdihuje.

Zasvojeni otroci in hude posledice uživanja sladkorja
Zasvojeni otroci so najboljši potrošniki. Kakšna je cena sladkega življenja?

Skrit zaklad v naravi, ki daje moč in preganja stres
Amarant ni le trdovraten plevel, ampak pravo superživilo. Bogat z beljakovinami in magnezijem krepi telo, um in pomaga pri obvladovanju stresa.

92-letni Jože Milanez: Šel sem v fitnes in bil navdušen
»Skoraj vse življenje sem bil aktiven, vendar nikoli kaj posebej treniral, saj za to preprosto ni bilo časa,« pravi Janez.

Vadba s poskoki prinaša neverjetne rezultate
Skoki so preprosti, a izjemno učinkoviti. Ponavljajte jih redno in okrepite telo, porabite kalorije ter dosezite boljše počutje in zbranost že danes!

Obstaja povezava med priljubljeno gobo in boleznijo ALS?
V neki francoski vasi je desetkrat več obolelih z amiotrofično lateralno sklerozo kot v povprečni populaciji. Skupni imenovalec obolelih je strast do te gobe.

Pri ženskah kap pogostejša, drugačna in hujša
Ženske doživijo možgansko kap pogosteje kot moški, njeni simptomi so drugačni, posledice hujše, ozaveščenost pa nizka. Prepoznajte tveganja in ukrepajte pravočasno!