
Osebna rast in odnosi / stran 4

Fige, čokolada in mandlji so živila, ki zbujajo strasti
Nekatera živila veljajo za afrodiziak, saj vsebujejo nekatere snovi, ki tako pri ženskah kot pri moških povečujejo libido.

Kako zaščititi otroke pred sindromom pomanjkanja narave?
Naj se poletna igra z zaslonov mobilnih naprav ponovno preseli v naravo in na otroška igrišča!

Prostovoljno pred poroto: mama na robu obupa zaradi hčere in vnuka
Ko želiš pomagati vsem, pa se ti zdi, da izgubljaš vse. Kaj naj stori mama, ki ne želi izgubiti hčere in vnuka, a jo življenje preizkuša?

Skrita depresija: Znaki, ki jih ne smete spregledati
Depresivno osebo si morda predstavljate zaprto med štiri stene, zvito v klobčič na postelji in v solzah. Vendar pa se depresija ne kaže vedno v taki obliki.

Je ljubezen po ločitvi sploh še mogoča?
Ločitev. Ena sama beseda, v njej pa cela zgodba – pogosto boleča, polna preobratov, neizgovorjenih besed in čustev, ki jih je težko izraziti.

Tašča zameri, ker mož pomaga skrbeti za novorojeno hčerko
Mlada mamica na porodniški je v stiski: tašča pričakuje, da bo skrbela za dojenčico sama, mož pa kljub službi z veseljem sodeluje. Ampak tašči to ne diši ...

Zakaj so uspešni otroci pogosto nesrečni?
Morda katera od vaših prijateljic kdaj izrazi željo, da bi lahko imela še en poskus pri vzgoji svojih otrok.

Ob rojstvu je tehtala le 370 gramov
Lahko si zamislite srečo Aleksandre in Damjana Babiča, ko so jima po tem, ko sta že dvakrat izgubila otročka, povedali, da tretjič pričakujeta dvojčka! Fantka in punčko!

Preverjanje nedolžnosti – zakonsko kaznovano, a še vedno živo
Testi devištva niso zgolj pozabljena ostalina iz prazgodovine – še vedno so živi in zelo prisotni. Po vsem svetu, tudi v Evropi.

Kako dobro lažete in ali prepoznate lažnivca?
Laž ima kratke noge in ni ga junaka med nami, ki ne bi vsaj kdaj pa kdaj izrekel kakšne neresnice, pa naj gre za belo ali debelo laž.

Zakaj poznavanje družinske preteklosti lahko zdravi stare travme?
Ni ga človeka, ki se ne bi spraševal, od kod je prišel in kako. Šele kdor pozna svoje korenine, lahko pozna sebe, nemara pa tudi smisel svojega življenja.

Spomini Anite Ogulin: pretepena, brez milosti, do krvi
Ta pendrik, dolg in iz usnja, se je kmalu izkazal tudi kot izvrsten pripomoček za udarjanje otrok. Oče ga je dostikrat zavihtel nad nama z bratom in naju hudo pretepal.

Nevrotična gospodinja: vonj po črni plesni
Tudi vam smrdi sveže oprano perilo? Po čem ima vonj?

Kako postaviti meje in zakaj so darilo, ne kazen?
Jay Shetty je v enem svojih podcastov rekel nekaj, kar mi je dalo misliti: »Osebnih mej ne postavljamo zato, da bi nadzorovali obnašanje drugih do nas, temveč zato, da bi uravnavali svojo reakcijo na njihovo obnašanje.«

Učimo se od živali: kako sprejeti smrt in kdaj dvigniti glas
Pravijo, da se lahko od živali veliko učimo, gotovo tudi tega, kako sprejemati smrt. Mi se denimo radi oklepamo najdražjih, ki brez medicine ne bi mogli ničesar več, po drugi strani pa bi morali biti veliko glasnejši ob smrtih zaradi vojn, pohlepa ...

Navaden dan nenavadne mame: volkovi med nami
Gotovo poznate slovenski frazem dela kot svinja z mehom. No, o svinji ni treba razlagati, vsi jih poznamo. Morda samo nekaj besed o mehu.

Skrivnost dolgega življenja: znanost, prehrana in gibanje
Dr. Rhonda Patrick je biokemičarka, doktorica biomedicinskih znanosti in priznana raziskovalka, ki se ukvarja z dolgoživostjo, prehrano in regeneracijo celic.

Prostovoljno pred poroto: Poročen je, a si želim z njim otroka
Ljubim ga. In on mene. A z ženo se ne loči zaradi otrok. Načrtujeva otroka, a me je strah. Je prav, da upam, da bo usoda poskrbela za srečen konec?

Kako otroku pomagati, da se sooči s svojimi strahovi
Strah je temeljno čustvo, ki ga doživljamo vse od rojstva. Kadar je tako velik, da nas povsem ohromi, pa postane škodljiv in ga je treba čim prej razrešiti.

Zakaj so igre več kot zabava – naravno zdravilo za možgane in čustva
Koristi iger je skoraj nešteto. Igranje ni pomembno le za otroke, igra ima pozitiven učinek na telo in duha v vseh življenjskih obdobjih.