Svet24
© 2025 SVET24, informativne vsebine d.o.o. - Vse pravice pridržane.

Od 48 naravnih kopališč v državi v Podravju ni niti enega!


Mojca Vtič
28. 7. 2016, 21.52
Posodobljeno
10. 07. 2017 · 03:44
Deli članek
Facebook
X (Twitter)
Kopiraj povezavo
Povezava je kopirana!
Deli
Velikost pisave
Manjša
Večja

Rekreacija, povezana z vodo, je zelo pomembna za zdravje človeka in njegovo dobro počutje, so prepričani na nacionalnem inštitutu za javno zdravje. In vodne aktivnosti lahko izvajamo v rekah, jezerih in morju, kjer je vlada določila 48 območij kopalnih voda (nobenega v Podravju ali Pomurju), in seveda v bazenih, ki jih je po Sloveniji več kot 600.

1469705727_cg_naravna_kopalisca_1.jpg
Arhiv Štajerskega Tednika

A kot opozarjajo na inštitutu, je kopanje varno le na vodnih površinah, ki so temu namenjene. Tako imenovana »divja« kopališča so brez upravljavcev in reševalcev iz vode, dvomljiva pa je tudi kakovost vode.

Kopalne vode so določene na odsekih, kjer se kopa ali pričakuje vsaj trikrat v kopalni sezoni 300 kopalcev in več; se izvaja dejavnost kopališča po predpisih o varstvu pred utopitvami ne glede na število kopalcev; kopanje ni v nasprotju z drugimi rabami vode na tem območju; je obrežje reke, jezera ali morja primerno za kopanje na odseku dolžine najmanj 100 metrov, skupna širina brega in priobalnega zemljišča, ki je na voljo kopalcem, pa najmanj 10 metrov; na območju kopalne vode ni takšnih virov onesnaževanj, ki bi onemogočili dosego ustrezne kakovosti vode …, so nekaj lastnosti kopalnih voda predstavili na Arsu.

Naravnih kopališč v Podravju ni, ker občine niti niso dale pobud

Naravne kopalne vode odlične

Voda v četrtini pregledanih bazenov oporečna

Gramoznica v Kidričevem ni uradno evidentirana kot kopališče


© 2025 SVET24, informativne vsebine d.o.o.

Vse pravice pridržane.