Zgodbe
Kdor seje lakoto, žanje jezo
Bosna in Hercegovina po eksploziji socialnega in moralnega upora zagotovo ne bo več država, kakršna je bila doslej.
Pomagali smo si
Čekovnik, naselje z raztresenimi hišami in majhnimi zaselki, je bil tistega dne po dolgem času obsijan s soncem, a to je razkrilo posledice nedavne ledene ujme.
Olimpijski bogovi nas imajo radi
Kdo si je sploh drznil pomisliti, da bodo naši športniki na olimpijskih igrah v Sočiju tako noro uspešni. Štiri kolajne v pičlih petih dneh, z odličnimi obeti, da jih do konca iger ujamejo še več.
Črke strasti ne bodo umrl
Kolikor je staro človeštvo, toliko je stara romantična ljubezen. Oba spola – ne le ženske – jo doživljata enako intenzivno in nihče je ne more (pa tudi ne želi) skriti.
Zdravljenje s čebeljim strupom
Čebelje izdelke so ljudje uporabljali že v antičnih časih. Enako velja za čebelji strup, le da njegova uporaba ni bila opisana, vse dokler ni leta 1888 tega naredil naš strokovnjak in zdravnik dr. Filip Terč.
Bo tudi internet predvsem za bogate?
V Evropi se pripravlja nova direktiva, ki bi lahko omogočila, da bi posamezne internetne vsebine morali plačevati dražje in da nekatere morda sploh ne bi bile več dostopne.
Nekoč so vedeli več
Ponoči v gozdu poka, kot da bi bila vojna. Strah nas je. Elektrike ni, tople vode tudi ne. K sreči ima sosed generator, je povedala ena od prebivalk na Rakeku.
Narava je udarila z ledenimi topovi
Čeprav vsi vemo, kaj približno je žled, si nismo predstavljali, da pri temperaturah, ki sploh niso kaj dosti pod lediščem, led oklene prav vse, kar ne more zbežati.
Sin je največja motivacija
Ko je Boris Kranjc pred tremi leti izvedel, da ima možganski tumor, in si je zaman prizadeval za operacijo – zdravnikom se je namreč zdela preveč tvegana –, je začel iskati pomoč v alternativi.
Kanin leto dni po nesreči
Kanin sodi med redka slovenska smučišča, ki jih je letos narava bogato obdarila s snežno odejo. Žal pa niti štiri metre snega nikomur ne koristi.
Z marelicami proti raku
Odkar so snov, ki jo najdemo v koščicah marelic in nekaterih drugih sadežev, izolirali in predstavili kot možno zdravilo za rakave bolnike, lahko prebiramo dve nasprotujoči si zgodbi
Lunine mene niso le za hujšanje
Po Herschlovem vremenskem ključu si lahko naredimo vremensko napoved za vse leto, če le vemo za lunine mene, te pa so zapisane na vsakem spodobnem koledarju.
Deložacije iz neprofitnih stanovanj
Nahraniti družino ali plačati najemnino? To vprašanje pesti čedalje več najemnikov neprofitnih stanovanj.
Temna stran olimpijskih iger v Sočiju
Nekaj dni pred začetkom tekmovanj se svet bolj kot s formo športnikov ukvarja z varnostjo, korupcijo, okoljsko škodo in človekovimi pravicami med olimpijskimi igrami.
Črni princ, vroči stoli in dolg nos
Vedno me je mikalo, da bi se udeležila hitrih zmenkov. Da bi videla, kako sploh potekajo in ali se lahko iz njih izcimi kaj dobrega.
Igre z otroškimi srci
Neverjetni zapleti, ki jih nikdar ne bi smelo biti. Zgodba o operacijah otrok s prirojenimi srčnimi napakami se še kar naprej zapleta.
Navodila za instantne milijonarje
Verjetno se le malokdo nikoli ni predajal sanjarijam o zadetku na lotu ali drugem hitrem viru milijonskega zaslužka. »Kaj bi, če bi …«
Raka odkrijejo, preden ga je mogoče zaznati
Lojze Peterle je pregled s testom Bi-Digital O-Ring (BDORT) opravil preventivno, z željo, da bi se seznanil z delom izumitelja dr. Yoshiakia Omure.
Jedilnik Druge gasilske brigade
Po raziskavah, ki jih je o svoji dieti naredil tudi z drugimi prostovoljci in so pokazale enako dobre rezultate, je Rip Esselstyn izdal knjigo Jedilnik Druge gasilske brigade.
Zdravilni ljubezenski ugriz
Trinajst let je, odkar zdravnica Tatiana Gambar svojim bolnikom, zadnja tri leta na Hrvaškem, pomaga s hirudoterapijo.
Nova grožnja za čebele
Nadpovprečne temperature zraka so resno ogrozile kranjsko sivko, ki že januarja neobičajno izletava iz panjev.
Dvanajst veličastnih
Prejšnjo sredo popoldne so se oblaki dvignili, videti je bilo celo, da bo posijalo sonce. Zakaj je za uvod v sklepno prireditev Slovenka leta 2013 potrebno vremensko poročilo?
Mami, rad bi hodil
Fantek, ki ga je življenje zaznamovalo že takrat, ko je komaj privekal na svet, se spopada s tegobami, ki jih prinaša cerebralna paraliza.
Smučanje, najnevarnejši šport?
Schumacherjeva nesreča opozarja, kako izjemno nevarni so udarci v glavo. Pri tovrstnih poškodbah je treba takoj na urgenco, da strokovnjaki ugotovijo, kako huda je poškodba.
Vsega siti, a podhranjeni!
Kljub temu da so mnogi otroci danes dobro hranjeni, so v resnici podhranjeni. Iz hrane ne dobijo več pravih hranljivih snovi.