Zgodbe
Lahko nas je sram!
V UKCL upajo, da bodo zgodbe o oddelku otroške srčne kirurgije do konca poletja novinarje nehale zanimati, ker naj bi bilo dotlej vse urejeno. To je javno povedal strokovni direktor dr. Sergej Hojker.
Bruno Sedevčič o izbrisu zdravilskih metod
Nič več bioenergoterapije, prana terapije, radiestezije, reikija, cvetne (Bachove) terapije, akupresure, refleksoterapije in ajurvedske masaže?
Deset največjih laži o hujšanju
Desetletja so se priporočila za uživanje hrane precej spreminjala in pričakujemo lahko, da bo tako tudi v prihodnosti.
Pomagajmo malemu nogometašu
Enaindvajsetmesečni Rene se je rodil s prirojeno deformacijo desne nogice, ki se ji reče fibular hemimelia – pomanjkanje kosti fibule, ki drži stopalo in koleno v pravilnem položaju.
S plesom ob drogu do boljše samopodobe
Kako do tega, da se ne bi več skrivale, prekrivale, popravljale in preprosto uživale v tem, da smo, kakršne smo, smo se pogovarjali s psihiatrinjo Nike Novak Vaca.
Od raka do čudežne ozdravitve
Ivo Mohorič, zdravnik, psihoterapevt in holistični terapevt, govori o knjigi avtorice, ki je med umiranjem v terminalni fazi raka v komi doživela obsmrtno izkušnjo.
Izbruh oslovskega kašlja
Nedavno je v Osnovni šoli Franja Goloba v Prevaljah izbruhnil nalezljiv oslovski kašelj. Mnoge je precej zaskrbelo ob podatku, da lahko zbolijo tudi tisti, ki so bili cepljeni proti njemu.
Najboljša dieta je znanje
Dekle manekenskega videza, ki si žepnino zdaj služi kot hostesa, je bila še donedavnega debeluška, življenje so ji grenili odvečni kilogrami, in to tako fizično kot psihično.
Stare Gore ne damo!
Po dveh desetletjih boja za obstanek oddelka in boljše razmere v njem so starši otrok s posebnimi potrebami zdaj prestrašeni, negotovi, jezni in žalostni.
Vemo, kaj se sme in kaj ne?
Obstajajo zakoni, ki naj bi naravo vsaj delno varovali pred pretiranim izkoriščanjem in nas vodili, da bi vedeli, kaj z njo smemo početi in česa ne.
Sramota na otroški srčni kirurgiji
Dogajanje na oddelku za operacije otrok s prirojenimi srčnimi napakami v UKC Ljubljana je vse bolj napeto in za nekatere, očitno, tudi usodno.
Alternativno zdravljenje neplodnosti
Za alternativne metode zdravljenja neplodnosti se odloča čedalje več parov, še posebej po neuspešnem običajnem zdravljenju, ko še ne želijo vreči puške v koruzo.
Nočna mora iz podrtih gozdov
Žled nam je tako uničil gozdove, da si leta ne bodo opomogli. Slovenci pa se zdaj sprašujejo, kam z devetimi milijoni kubičnih metrov lesa, ki ga bo po mnenju strokovnjakov treba posekati.
V lesu je denar!
Slovenija ima veliko možnosti za razvoj dobrih poslovnih priložnosti in mnogi so jih že prepoznali. Iz lesa so začeli izdelovati kakovostne, inovativne izdelke, po katerih že povprašujejo doma in v tujini.
Janine Slovenke so spet zaživele
Prav gotovo ni naključje, da je v tem letu ponovno oživel Klub z razlogom – Janine Slovenke, ki združuje nekdanje nominiranke in izbranke za Janino Slovenko leta, letos že šestindvajseto po vrsti.
Kalvarija družine na otroški srčni kirurgiji
»Nepopisno veselje! Na testu sta se pokazali dve črtici. Nato pa po pregledu pri ginekologinji še večje veselje: dvojčki so, in to enojajčni,« pripoveduje mlada mamica Tina Hrastar iz Trebnjega.
se več je mladih z duševnimi težavami
Tudi mladi se vedno težje spopadajo s trenutnimi razmerami. Ni dela in ne denarja za preživetje, pri študiju nenehen stres, še kakšna nesrečna ljubezen …
Nova metoda v boju proti inkontinenci
»O tej nadležni bolezni smo predolgo sramežljivo molčali,« poudarja zdravnica družinske medicine Sonja Ukmar.
Čedalje več udobja, čedalje manj zdravja
Bolezen je zelo »pravična«: brez milosti napade vse, bogate in revne, suhe in debele, mlade in stare.
Peklensko boli, a se nič ne vidi
»Kaj najbolj boli?« sem vprašala sogovornika dr. Aleša Pražnikarja, vodjo službe za nevrorehabilitacijo na nevrološki kliniki kliničnega centra v Ljubljani.
Zakaj Slovenija ni Švica
Če boste vzeli v roke knjigo novinarja in diplomata Bojana Grobovška Zakaj Slovenija ni Švica, ki je pravkar izšla, boste morda spoznali, kje in kako smo ga lomili.
Rejništvo – pomoč in prekletstvo
»Otroci so v rejniških družinah tudi osemnajst let in več, s čimer jim je kratena osnovna pravica do staršev in družine.«
Zavarujmo svoj dom
Ob vsemogočih naravnih ujmah, ki pustošijo po naših krajih, je zelo pomembno, da zavarujemo svoj dom. Toda v množici zavarovanj na našem trgu mnogi ne vemo, kakšno naj bo to zavarovanje.
Zelena delovna mesta kot odgovor na krizo
V Sloveniji imamo veliko možnosti za razvoj zelenega gospodarstva, s čimer bi ne le povečali svojo konkurenčnost in zmanjšali vplive na okolje, temveč tudi bistveno zmanjšali brezposelnost.
Znali so stopiti skupaj – in uspeli
Solčavsko. Območje, na katerem živi 550 prebivalcev, večina jih je na okoliških kmetijah, vsako leto obišče okoli 120.000 turistov.