Zgodbe
S šamanko v ledeno tajgo
Kadar sem razmišljala o deželah, ki bi jih vsaj enkrat v življenju želela obiskati, Sibirije nikoli ni bilo med njimi. Potem pa sem spoznala našo šamanko Mario Ano Kolman.
Veseli otroci se bolje zdravijo
Otroci v bolnišnicah imajo dandanes veliko boljšo oskrbo kot nekoč, osebje se bolj trudi, da bi bilo okolje zanje čim prijaznejše, pa še starši so lahko ob njih, kadarkoli je le mogoče.
Kako se izognemo strupom okoli nas
Ste vedeli, da skupaj s (poceni) čevlji velikokrat kupimo tudi zelo nevarne pesticide? So se vam v trgovini s pohištvom kdaj zasolzile oči in ste mislili, da je to le naključje?
Natašin pekel
Nataša je stara trideset let (pravo ime in podatke je zamolčala) in še zdaleč ni ženska, ki bi morala izgubiti še 15 kilogramov, kolikor, kot mi je pozneje dejala, »mora« še shujšati.
Kako nevarni so v resnici daljnovodi?
V zadnjem času je pri nas nekaj civilnih iniciativ, ki se borijo proti postavljanju daljnovodov v okolici naselij.
Orožje v kot, kuhalnice v roke!
Na eni od fotografij na Facebooku smo videli dve nasmejani ženski, eno v ukrajinski, drugo v ruski narodni noši.
Kako se izvleči iz depresivne utrujenosti?
Pomlad je udarila »na polno«, mi pa se vlečemo naokoli kot jesenske meglice, utrujeni, z glavobolom, prebujenim artritisom in kolitisom, za povrh pa še zamorjeni.
Se bomo selili v domove na Hrvaško?
Domovi upokojencev, za vstop v katere so dolge čakalne vrste, so tako dragi, da si jih mnogi s svojo pokojnino ne morejo privoščiti. Zato marsikdo poišče drugačno rešitev.
Knapovski duh
»Taki smo, ne moremo iz svoje kože!« zasavsko solidarnost komentira Mitja Duh, eden od udeležencev protestnega teka v podporo nedavni rudarski stavki.
Svetla prihodnost res samo za odličnjake?
Začne se kmalu po rojstvu, ko starši začnejo iskati prostor v vrtcu. Potem sledi devet let zbiranja točk, ki omogočijo vpis na srednjo šolo. A ravno ko si malo oddahnemo, se začnejo štiri leta piflanja.
Stisnite si svoje!
V hladno stiskanih rastlinskih oljih se skriva pravo naravno bogastvo, ugotavljajo strokovnjaki v sodobnih laboratorijih.
Joga v terapevtske namene
Petintridesetletna Kristina Suchy je certificirana učiteljica joge iyengar. Izobraževala se je tudi pri ustanovitelju tega stila joge, B. K. S. Iyengarju, na matičnem inštitutu v Indiji.
Vzporedni svet domov za ostarele
Velika zgradba v predmestju stoji pod strmim pobočjem hriba, ob reki. Včasih je bila v njej hiralnica in domačini so ji rekli Britof.
Ubijalska koruza na pohodu
Evropa je zelo zadržana, kar se tiče gojenja gensko spremenjenih organizmov.
Ljubezen, močnejša od teme
Ljubezen v ljudeh prebudi globoke občutke. Sebastjan Kamenik je svoje pred kratkim strnil v pesniški zbirki Pesmi MOJega srCA.
Brez posebne diete shujšala 60 kilogramov
»Doma so mi ves čas govorili, naj shujšam, nihče pa mi ni razložil, kako bi se morala pravilno prehranjevati.«
Nemci se znajo združiti. Dajmo še mi!
Kako se lotiti posledic katastrofe, smo povprašali Jurija Diacija, profesorja za gojenje gozdov z ljubljanske biotehniške fakultete.
Ukrajina je bliže, kot si mislimo
Ukrajina je pred bankrotom, brezposelnost je ogromna, tudi tisti, ki imajo službo, z zaslužkom težko preživijo. Nekaj sto ljudi pa se koplje v nepredstavljivem bogastvu.
Prepuščeni na milost in nemilost
Iz Doma starostnikov Petra Uzarja (DPU) Tržič že tedne curljajo alarmantne novice. Najglasnejša je zahteva po razrešitvi njegove direktorice, mag. Renate Prosen.
Naravna pomoč, da ne boli
Po izsledkih znanstvenih raziskav že petnajst minut katerekoli masaže v prvi uri rojevanja pri porodnici zmanjša občutke strahu in bolečino, potrebo po zdravilih in skrajša porod.
Kako so to počeli dedki in babice
»Naše babice in dedki so, kar zadeva spolnost, na začetku 20. stoletja živeli kot v kameni dobi,« trdi Milena Miklavčič, avtorica knjige Ogenj, rit in kače niso za igrače.
Irena Rotar poziva k samooskrbi
Irena Rotar in njeni sovaščani iz Velike Pirešnice so električne mrke doživeli le nekajkrat in za kratek čas, a četudi bi to trajalo več dni, Ireno ne bi presenetilo.
Problem, ki ga vsi poznajo, a ga nihče ne reši
Kaj se dogajalo z deklico z vedenjskimi motnjami, ki je že tri tedne v celjskem Kriznem centru, da ni dobila zdravstvene pomoči?
Glava si želi, a telo ne zmore
Jakova starša sta se s skupino somišljenikov odločila ustanoviti dobrodelno fundacijo Jakec in čarobna lučka, s katero bi rada pomagala tako svojemu kot tudi vsem drugim otrokom s cerebralno paralizo.
Živimo na koncu civilizacije
»Človeštvo je pred največjim problemom v zgodovini svojega obstoja. Vse bolezni, vojne in ujme skupaj niso bile nič v primerjavi s tem, kar nas čaka!« pravi Jure Bedenk.