A ob tem se razkriva še vrsta domnevnih nepravilnosti, ki po besedah mnogih niso samo stvar omenjenega doma, temveč kar splošno stanje po vsej Sloveniji: dodatni stroški za oskrbovance, ki niso določeni z zakonom, notranja korupcija, finančno izigravanje ministrstva, ki na drugi strani deluje, kot da mu ni nič mar.
Začnimo z izjavo, ki jo je podpisalo 43 zaposlenih v domu in gre povzeto nekako takole: težave so se začele s prihodom direktorice mag. Renate Prosen pred nepolnimi petimi leti. Od začetka je poudarjala, da je odprta za dialog. Ob vsakem poskusu, da odpravijo nesoglasja, pa je postala arogantna in nedostopna. Od začetka je del zaposlenih (sedem) pod njeno neverjetno zaščito, kljub hujšim delovnim kršitvam. Celo privilegirane položaje so si pridobili. Zaposleni se denimo držijo strokovnih smernic ravnanja z infektivnimi odpadki, a so jih po nalogu direktorice metali v kontejnerje z navadnimi odpadki, češ da je njihov odvoz predrag. Ko so opozorili na nepravilnost, tako se namreč širijo okužbe, so dobili najnižjo možno oceno za delo in oznako, da so konfliktni. Nad njimi se izvajajo dodatni pritiski. Frizerka mora na ukaz direktorice pomagati fizioterapevtki, čeprav nima primernega znanja, še manj izobrazbe. S tem je ogroženo zdravje stanovalcev. A obe delavki si ne upata ugovarjati. Poleg tega se redno dogaja, da ena sama sestra skrbi za sto težje obvladljivih (dementnih) oskrbovancev, kar je v nasprotju z vsemi predpisi. V tistem času je njena delovna pomoč na sestanku z vodjo doma.
Kam izginja hrana, da o čistoči ne govorimo. Stanovalec je direktorico osebno večkrat opozoril, da se iz doma odnaša večja količine hrane. Ni se zmenila za to. Še več. Ta stanovalec je bil deležen njenih pridig in iskanja načinov, da ga premestijo drugam. Gospod, sicer hendikepiran in potreben strokovne obravnave, je na koncu z živci. Njegov »greh« je, da je opozoril na protizakonito delovanje, toda to sta vendar njegova pravica in dolžnost! Hišnik je napredoval v vodjo tehnične enote ter postal vodja delavk v pralnici, šivilj in delavk v recepciji. Policija ga je ustavila, ko je pijan vozil službeno vozilo brez službenega naloga, in mu vzela vozniško dovoljenje, a je direktorica zadevo elegantno ustavila. Napisala mu je dopust.
Ob njem je pogosto kuhar, ki kar v delovni obleki hodi v klet in delavnico, pomaga nositi deske za oder, gre na vrt ali do oddaljenega župnišča. V nasprotju s tem je delavka iz pralnice, ki se je odjavila z delovnega mesta in v uniformi odšla na travnik doma po nekaj regrata, dobila opozorilo pred prekinitvijo delovnega razmerja. Hišnik redno povzdiguje glas nad stanovalci in zaposlenimi. Stanovalci se zgražajo, a so prestrašeni in zato raje tiho. Vse to in še kaj več je mogoče prebrati v izjavi za javnost, ki jo je podpisalo 43 delavk DPU Tržič, v katerem je sicer 93 zaposlenih.