Telekomu dobiček raste, naložbe povečali za več kot 50 odstotkov
Skupina Telekom Slovenije je v prvem četrtletju povečala prihodke, EBITDA in čisti dobiček, ob tem pa za naložbe namenila 58,6 milijona evrov.
Za hitre novice, aktualne teme in zanimive vsebine izberite Svet24 za svoj prednostni vir na Googlu.
Nastavi
Skupina Telekom Slovenije je v prvem četrtletju ustvarila 178,7 milijona evrov prihodkov, kar je štiri odstotke več kot v enakem obdobju lani. Rast pripisujejo večjemu številu uporabnikov ter boljši prodaji blaga in storitev. Čisti dobiček se je medletno povečal za 12 odstotkov in dosegel 16 milijonov evrov.
Dobiček iz poslovanja pred obrestmi, amortizacijo in davki (EBITDA) je znašal 66 milijonov evrov, kar je sedem odstotkov več kot v prvem lanskem četrtletju. Dobiček iz poslovanja se je po navedbah iz nerevidiranega poročila o poslovanju povečal za 13 odstotkov na 21,6 milijona evrov. Marža pa je predstavljala 36,9 odstotka prihodkov od prodaje.
Rast uporabnikov
Družba Telekom Slovenije je v prvih treh mesecih leta ustvarila 154,5 milijona evrov prihodkov, kar je tri odstotke več kot v enakem obdobju lani. Čisti dobiček družbe se je povečal za 19 odstotkov na 10,3 milijona evrov.
Ob koncu marca je imela skupina nekaj več kot dva milijona mobilnih maloprodajnih uporabnikov, kar v medletni primerjavi pomeni dvoodstotno rast. Za enak delež se je povečalo tudi število fiksnih maloprodajnih širokopasovnih in televizijskih priključkov, ki je doseglo nekaj več kot 322.000, so iz skupine sporočili prek spletnih strani Ljubljanske borze.
Naložbe povečali za več kot 50 odstotkov
Skupina je v prvem četrtletju za naložbe namenila 58,6 milijona evrov, kar je 52 odstotkov več kot v enakem obdobju lani. Konec marca je zaposlovala 3197 ljudi, kar je odstotek manj kot leto prej.
V Telekomu Slovenije glede vpliva geopolitičnih razmer na poslovanje ostajajo optimistični. Kot so zapisali, tovrstna tveganja za zdaj uspešno obvladujejo, zato sprememba poslovnih ciljev ni potrebna. Razmere bodo spremljali še naprej in po potrebi prilagodili ukrepe za obvladovanje tveganj.
Za letos v skupini načrtujejo 737,3 milijona evrov prihodkov od prodaje, 255,5 milijona evrov EBITDA in 59,9 milijona evrov čistega dobička.
Prizadevajo si za uravnoteženo regulacijo
Ob tem so v Telekomu Slovenije znova poudarili, da je družba edini operater v Sloveniji, ki ga Agencija za komunikacijska omrežja in storitve RS regulira v segmentu fiksnega širokopasovnega dostopa do interneta, čeprav po njihovih navedbah v tem segmentu ni več vodilni operater in dosega malo manj kot 29-odstotni tržni delež. Tudi v primerjavi z drugimi evropskimi prvotnimi operaterji ima Telekom Slovenije precej manjši tržni delež.
»Družba Telekom Slovenije posluje v okolju, v katerem pretirana in nesorazmerna regulacija zavira njen razvojni potencial. Družba nadaljuje prizadevanja za uravnoteženo regulacijo, ki bo temeljila na dejanskih tržnih razmerah,« so dodali.
Prva stran dneva
Dnevni izbor najpomembnejših zgodb doma in po svetu, dostavljen neposredno v vaš e-poštni nabiralnik.