Zdravniki izdali manj napotnic, marsikje vrata zdravilišč zaprta
Približno 1,5 milijona evrov je Zavod za zdravstveno zavarovanje Slovenije (ZZZS) lani privarčeval na račun manjšega števila napotitev na zdraviliško zdravljenje. Prvič po letu 2015 se je trend obrnil in predlaganih – posledično pa tudi odobrenih – napotitev je bilo manj. To se je poznalo pri realizaciji planov večine zdravilišč, ne pa vseh. Ali v času epidemije sploh delujejo ali ne, je bila poslovna odločitev posameznega izvajalca.

V Sloveniji je 18 zdravilišč, ki zagotavljajo zdraviliško zdravljenje iz obveznega zdravstvenega zavarovanja. Nekatera med njimi so usposobljena za rehabilitacijo vseh napotenih zavarovanih oseb in zagotavljajo tudi namestitev, v drugih pa zdravijo le določene tipe bolezni in ne ponujajo namestitvenih (zdraviliških) kapacitet.
Zavarovane osebe imajo možnost izbirati zdravilišče, seveda v okviru storitev, ki jih ta nudijo. Napotena oseba na zdravljenje željo navede na obrazcu, s katerim osebni ali lečeči zdravnik predlaga odobritev zdraviliškega zdravljenja. V primeru, da zdravilišče v času epidemije ni odprto, lahko zdravljenje izvede v drugem zdravilišču, v istem standardu. ZZZS pa ni določalo zdravilišč, ki zaradi epidemije delujejo ali ne. To je bila poslovna odločitev vsakega izvajalca.
Lani velik upad napotitev v zdravilišča
Najuspešnejši: Thermana Laško in Terme Krka
Preberite več v Štajerskem Tedniku
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se