Za zdravilišča lepo vreme obliž po lanskem deževnem poletju

##IMAGE-3647145##
Visoke temperature še pred začetkom koledarskega poletja so za slovenska naravna zdravilišča pravi obliž po lanskem deževnem in hladnem poletju. V teh dneh se najbolj veselijo v tistih zdraviliščih, ki imajo največ zunanjih bazenskih termalnih površin. Vsa pa pričakujejo, da se bo izredno pozitiven trend obiska prvih letošnjih mesecev nadaljeval.
Slovenska naravna zdravilišča so v prvih letošnjih mesecih zabeležila za devet odstotkov več gostov in za dva odstotka več prenočitev kot lani, je za STA izpostavil direktor Skupnosti slovenskih naravnih zdravilišč Iztok Altbauer. Pričakovanja zdravilišč pred poletno sezono so tako optimistična.
Kljub temu da je zdraviliški produkt dejansko privlačen celo leto, slovenska naravna zdravilišča največ gostov beležijo prav v poletnih mesecih od junija do avgusta. V tem času ustvarijo od 35 do 40 odstotkov vseh prenočitev. Zaradi dnevnih gostov, ki tudi obiskujejo kopališča, pa je sorazmerno enak delež tudi pri prihodkih, ocenjuje Altbauer in dodaja, da sicer podatkov ne beležijo posebej za poletje, zato podaja zgolj oceno.
Tako kot vsako leto so tudi letos slovenska naravna zdravilišča poskrbela za številne privlačne vsebine, povezane predvsem s termalnimi kopališči, ko so njihovi animacijski programi prilagojeni predvsem družinam z otroki.
V Termah Čatež so letos tako v hotelih kot tudi v kampu zabeležili ponovno rast nočitev gostov iz sosednje Italije, sicer pa si letos več gostov obetajo tudi z Nizozemske. V Termah Čatež največ povpraševanja beležijo v zadnjem hipu in pričakujejo, da bo podobno tudi v poletnih mesecih, zato je zasedenost med poletjem težko napovedovati.
Potem ko so v začetku leta beležili nižjo zasedenost kot v primerjalnem obdobju leto prej, so v Termah Krka napovedi glede poletne sezone optimistične. Opažajo več rezervacij za vsa tri zdravilišča - Dolenjske in Šmarješke Toplice ter za obmorski Strunjan - se pa gostje raje odločajo za krajša bivanja, kaže zaenkrat. V Termah Krka vsekakor pričakujejo bolj toplo in sončno poletje, kot je bilo lani.
Lani so slovenska naravna zdravilišča v času od junija do avgusta med tujimi gostila največ italijanskih gostov, sledili so gostje iz Avstrije, z Nizozemske, iz Nemčije in s Hrvaške.
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se