Psihične stiske ljudje še vedno raje rešujejo brez psihiatrov
V Psihiatrični bolnišnici Ormož omogočajo telefonske pogovore in video klice za pomoč v duševni stiski. Kljub temu da je pri ljudeh v tej situaciji pričakovati strah, tesnobo in zaskrbljenost, pa ne opažajo večjega števila klicev.

V sedanjih razmerah, ko so stiki omejeni, je mnogim, še zlasti osamljenim, težko. Občutki tesnobe so v tej nepredvidljivi situaciji, ob vsakodnevnih spremembah, spremenjeni rutini, strahu za zdravje, otroke, dohodke in službo povsem pričakovani tudi pri številnih drugih. Zato sedaj še toliko bolj potrebujemo pogovor z drugo osebo. V izolaciji je telefon postal izjemno pomemben, telefonski pogovor pa za marsikoga edina rešilna bilka. V Sloveniji imamo na voljo številne vire pomoči za pomoč v duševni stiski, kot sta zaupna telefona Samarijan in Sopotnik 116 123 (24 ur/na dan, vsak dan) ali Tom telefon za otroke in mladostnike.
Kličejo večinoma pacienti
Tudi v Psihiatrični bolnišnici Ormož vsak delovnik (od ponedeljka do petka med 8. in 15. uro) omogočajo pogovor z zdravnikom in specialistom klinične psihologije na dva način, po telefonu ali preko video klica. »Kličejo nas večinoma osebe, ki so bili že prej naši pacienti. Večina klicev je operativne narave, torej gre za prošnjo po elektronskem predpisu zdravil, podaljšanje bolniškega staleža ali za korekcijo terapije ob poslabšanju počutja.
Preberite več v Štajerskem Tedniku
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se