Slovenija je meka za zdravilce: »Zdravijo« s kristali, molitvami, angeli, številkami,
Ob zdravstvenih težavah je verjetno vsak pripravljen narediti vse, da bi ozdravel. Še posebno če se mu zdi pomoč uradne medicine neustrezna, bo pomislil tudi na alternativo. Na poti do zdravja tako nekateri izkoristijo tudi bioenergijo, reiki, naturopatijo, osteopatijo, homeopatijo ter poiščejo pomoč zeliščarjev in šamanov, za katero odštejejo lepe vsote denarja.

Zdravilstvo je pri nas izjemno priljubljeno, saj naj bi alternativne metode zdravljenja po nekaterih podatkih uporabljalo več kot pol milijona Slovencev. Ministrstvo za zdravje ima podatek, da rešitve za svoje težave v zdravilstvu išče kar od 60 do 80 % Slovencev s kroničnimi boleznimi.
Zakonsko (ne)urejeno in (ne)varno početje
To področje pri nas ureja zakon o zdravilstvu, ki je bil sprejet leta 2007. Zakon po besedah ministrstva za zdravje med drugim določa, »da zdravilsko dejavnost izvajajo zdravilci (fizične osebe), ki imajo pridobljeno najmanj srednjo izobrazbo zdravstvene smeri ali najmanj srednjo strokovno izobrazbo, opravljen preizkus iz zdravstvenih vsebin in veljavno licenco. Ne glede na prej omenjeno, pa lahko homeopatijo, kiropraktiko in osteopatijo izvajajo le osebe, ki imajo diplomo medicinske fakultete in pridobljena znanja ter veljavno licenco.« Leta 2011 se je, kot razlagajo v nadaljevanju, zakon spremenil.
Danes se z zdravilstvom lahko ukvarja vsak
Preberite več v Štajerskem Tedniku
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se