Svet24
© 2025 SVET24, informativne vsebine d.o.o. - Vse pravice pridržane.

Ormož: Kaj počnejo delovni terapevti


Monika Horvat
30. 10. 2019, 22.46
Deli članek
Facebook
X (Twitter)
Kopiraj povezavo
Povezava je kopirana!
Deli
Velikost pisave
Manjša
Večja

Vodja delovne terapije v Psihiatrični bolnišnici Ormož Renata Petrena poudarja, da je delo delovnih terapevtov še vedno premalo poznano.

1572274040_mh-delovni_terapevti_pbo_ormoz.jpg
Arhiv Štajerskega Tednika

Po podatkih Zbornice delovnih terapevtov Slovenije v državi deluje okoli 500 delovnih terapevtov, kar pa niti približno ne zadošča za zadovoljenje potreb prebivalstva. Poleg kroničnega pomanjkanja delovnih terapevtov v zbornici poudarjajo še, da imamo občutno manj delovnih terapevtov v primerjavi z razvitejšimi evropskimi državami. V Sloveniji je v povprečju približno 26 terapevtov na 100.000 prebivalcev, medtem ko jih je v razvitejših državah (Nemčija, Norveška, Belgija …) tudi dobrih trikrat več.

Od učenja oblačenja in hranjena do iskanja zaposlitve

Delovnega terapevta lahko srečamo v bolnišnicah, rehabilitacijskih centrih, inštitutih, različnih centrih in zavodih, nekoliko manj pa v šolah in vrtcih ter na uporabnikovem domu. Kot ugotavlja vodja delovne terapije v Psihiatrični bolnišnici Ormož (PBO) Renata Petrena, pa ljudje še vedno ne poznajo te stroke. Ob letošnjem svetovnem dnevu delovne terapije, ki ga obeležujemo 27. oktobra, so tako v ormoški bolnišnici pripravili številne aktivnosti za promocijo tega poklica ter ozaveščanje lokalne in širše javnosti o njihovih dejavnostih oz. aktivnostih. »Delovni terapevt s svojim delom prispeva k temu, da se ljudje kljub različnim okvaram, boleznim, motnjam vključujejo v njim smiselne in namenske vsakodnevne aktivnosti. Osnovni cilj je čim večja samostojnost in čim bolj kakovostno življenje ob vračanju v domače okolje, kjer pogosto ostanejo sami,« je strnila Petrenova.

Preberite več v Štajerskem Tedniku


© 2025 SVET24, informativne vsebine d.o.o.

Vse pravice pridržane.