Svet24
© 2025 SVET24, informativne vsebine d.o.o. - Vse pravice pridržane.

Marjeti Berkopec iz novomeške bolnišnice zlati znak


B. Dušič Gornik
13. 5. 2012, 10.45
Posodobljeno
22. 05. 2012 · 11:03
Deli članek
Facebook
X (Twitter)
Kopiraj povezavo
Povezava je kopirana!
Deli
Velikost pisave
Manjša
Večja

narjeta_berkopec.jpg
I. N.
Marjeta Berkopec (Foto: I. N.)

Diplomirana medicinska sestra Marjeta Berkopec, ki dela v operacijskem bloku novomeške bolnišnice, je nedavno prejela zlati znak Zbornice zdravstvene in babiške nege Slovenije ter Zveze društev medicinskih sester, babic in medicinskih tehnikov Slovenije. Gre za visoko stanovsko priznanje, ki so ga v četrtek v Cankarjevem domu na prireditvi, katere pokrovitelj je bil predsednik države Danilo Türk, podelili devetim prejemnicam, deseto nagrado pa so podelili za življenjsko delo.

Berkopčeva, danes Novomeščanka, ki izhaja iz Brusnic, kjer je končala osnovno šolo, je po srednji zdravstveni šoli diplomirala na višji šoli za zdravstvene delavce v Ljubljani in pozneje pridobila še visokošolsko izobrazbo.

Predlog za nagrado, ki so ga poslali iz Novega mesta, na prvo mesto postavlja uspešno poklicno delo na področju zdravstvene in babiške nege. Berkopčeva je namreč ves čas nadgrajevala svoje znanje na strokovnih srečanjih ter poskušala spremembe doseči tudi v svojem delovnem okolju.

Svoje delo v novomeški bolnišnici je začela na ginekološko-porodniškem oddelku, zdaj pa je že 21 let operacijska medicinska sestra. Danes je odgovorna za področje abdominalne kirurgije in po potrebi usklajuje operativni program in skrbi za koordinacijo z ostalimi oddelki in službami v bolnišnici in izven nje.

zlati_znak.jpg
I. N.
Zlati znak je Marjeti (desno) izročila Darinka Klemenc, predsednica Zbornice zdravstvene in babiške nege Slovenije. (Foto: I. N.)

V utemeljitvi za nagrado so posebej izpostavili tudi njeno kakovostno in učinkovito organizacijsko delo v dejavnosti zdravstvene in babiške nege, njen prispevek k uspešnemu uresničevanju programov zdravstvene in babiške nege ter zdravstvenega varstva. Med drugim je pripravila operativne strokovne standarde, za sodelavce pripravlja interna izobraževanja in jih seznanja z novostmi, vodila je številne projekte kakovosti in razvoja stroke zdravstvene nege, poleg tega pa je tudi uspešna mentorica medicinskim sestram – pripravnicam.

Izpostavili so tudi njen prispevek k humanizaciji odnosov med uporabniki in izvajalci, uspehe pri uveljavljanju nalog stanovske zbornice in zveze, njen prispevek k izboljšanju zdravstvenega stanja prebivalstva, njeno publicistično in raziskovalno delo ter aktivno udeležbo na strokovnih srečanjih.

Poleg tega sodelavci niso pozabili omeniti njenega ustvarjalnega, uspešnega in vsestranskega dela v zasebnem življenju, pa tudi ne pomembnega in vzpodbudnega osebnega vpliva na sodelavce.


© 2025 SVET24, informativne vsebine d.o.o.

Vse pravice pridržane.