Diagnoza demenca: še kar sramota za vso družino
Dr. Milica Gregorič Kramberger, nevrologinja iz Centra za kognitivne motnje v ljubljanskem UKC, poudarja, kako pomembno je prepoznati prve znake demence, saj zanjo ne zbolijo zgolj starejši. »Veseli me, da se odpirajo te točke, da se ljudi ozavešča o demenci in da imamo medijsko podporo, saj se samo tako o njej več govori in rušijo tabuji, oboleli pa pridejo po pomoč prej, ko jim še lahko pomagamo z zdravili, da živijo čim bolj dostojno življenje. Kajti na žalost zdravila proti demenci še ni, edina rešitev za obolelega v težjem poteku bolezni je nastanitev v domu za starejše ali pa da zanj skrbi več oseb, ker ena sama tega ne zmore.«

Od septembra dementne točke v vseh 63 prodajalnah Lidla
V mreži Demenci prijaznih točk so po vsej Sloveniji večinoma domovi starejših, tako je tudi v Spodnjem Podravju, kjer so točke v domovih na Ptuju, v Kidričevem, Juršincih, Gorišnici, Ormožu in Lenartu, zraven je nekaj lekarn, policijskih postaj, upravnih enot in medgeneracijskih centrov, kot npr. v Spodnjem Dupleku, Račah in Hočah. Nekoliko presenetljivo pa je vanjo od konca septembra vključenih tudi vseh 63 Lidlovih prodajaln po Sloveniji.
Kaj imajo prodajalne z zdravljenjem demence, se morda sprašujete. Seveda nič, imajo pa lahko veliko s prepoznavanjem in pomočjo dementnim osebam v začetni fazi, ko še bivajo v svojem domačem okolju.
Ni vsak, ki kaj odnese, kleptoman
Preberite več v Štajerskem Tedniku
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se