Bi urgentni center lahko "padel v vodo" zaradi nesoglasij na občinskih svetih?
Šele ko bo vseh 19 spodnjepodravskih občin, ki so obljubile sofinanciranje izgradnje urgentnega centra na Ptuju, imelo potrjene proračune, bo Ministrstvo za zdravje speljalo nadaljnje korake. A ker vse občine proračuna za leto 2018 še vedno niso sprejele, se zadeve ponovno zatikajo …

Skupna vrednost projekta izgradnje urgentnega centra znaša 3.398.981 evrov, glavnina je zagotovljena v integralnem proračunu RS, preostanek pa mora zagotoviti Splošna bolnišnica dr. Jožeta Potrča Ptuj. 800.000 evrov lastnih sredstev si je uspela zagotoviti na različne načine; nekaj več kot 300.000 evrov je z akcijo Taluma, Perutnine Ptuj in skupine Finakos v namenski akciji prispevalo gospodarstvo, 300.000 evrov bodo primaknile občine in 200.000 evrov bolnišnica.
Župani Spodnjega Podravja so že septembra lani podpisali pisma o nameri, s katerimi so se zavezali, da bodo ptujski bolnišnici finančno pomagali pri realizaciji izgradnje urgentnega centra. Oktobra 2017 je direktor SB Ptuj Andrej Levanič z župani 19 občin podpisal tudi Konzorcijsko pogodbo za namen sofinanciranja, na zahtevo ministrstva za zdravje pa morajo skleniti še pogodbe o sofinanciranju izgradnje. Kot so pojasnili na Mestni občini Ptuj (ta bo med občinami prispevala največji delež), je ptujski župan Miran Senčar, skupaj z župani še dvanajstih občin pogodbo podpisal 31. januarja letos. Po podpisu so jih posredovali na pristojno ministrstvo. A težava nastaja, ker je niso podpisale vse občine, saj nekatere še nimajo sprejetih proračunov za leto 2018.
Preberite več v Štajerskem Tedniku
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se