Je koronavirus izgubil "voljo" do mutacij?
Vodja projekta razvoja cepiva Univerze Oxford Andrew Pollard meni, da naj se britanski politiki otresejo »obsesije« alarmantnega izpostavljanja vedno nove različice koronavirusa.

Pollard je optimističen glede učinkovanja cepiv tudi proti južnoafriški, brazilski, katerikoli različici koronavirusa, ki bo sledila in so nanjo trenutna cepiva manj učinkovita. Spomnil je, da gre pri vseh teh za isti sev (SARS-CoV-2), kar sicer celo nekateri zdravstveni strokovnjaki pozabljajo in govorijo kar o »južnoafriškem, britanskem, … sevu«.
Profesor Pollard in njegova ekipa sodelavcev je prepričana, da lahko vsi veliki proizvajalci cepiv hitro nadgradijo cepiva, tako da bodo učinkovita. Še bolj vzpodbuden pa je indic, da je ta nadležni koronavirus (SARS-CoV-2) najverjetneje dosegel vrh v svoji evoluciji, na kar nakazuje vse manj zaznanih pomembnih mutacij v zadnjih tednih oziroma so te spremembe tako majhne, da nimajo vpliva.
Pollard izpostavlja, da je nujno slediti mutacijam in biti v koraku z morebitno nevarnimi različicam, tako da bodo učinkovita cepiva pravočasno pripravljena.
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se