Milijoni evrov za direktorsko šolo: Rekorder ptujski Dom upokojencev s 36.000 evri
Čeprav je javnosti načeloma znano le to, da direktorje domov upokojencev imenujejo svetniki zavoda (večino jih kot lastnica zavoda imenuje država oz. ministrstvo za delo), pa morajo kandidati za ta stolček ob ustrezni izobrazbi imeti ali opraviti še strokovni izpit in program za vodenje socialnovarstvenega zavoda, ki ga določi socialna zbornica v soglasju s Strokovnim svetom RS za splošno izobraževanje za direktorja.

Če kandidat nima opravljenega programa za vodenje, ga mora opraviti najkasneje v enem letu od začetka opravljanja nalog direktorja. To izobraževanje pa opravlja kar družba z omejeno odgovornostjo, in to samo ena v državi.
Direktorje že 26 let usposablja zasebno podjetje
Gre za podjetje Firis Imperl, ki ga je za to s sklepom leta 2006 pooblastila Socialna zbornica Slovenije. »Firis Imperl, d. o. o., izvaja šolo za direktorje v socialnem varstvu 26 let, od leta 1994. Nastala je v času, ko je bil še velik deficit vodstvenega znanja in prepoznavanja sodobnih trendov vodenja socialnovarstvene organizacije. Je eden od prvih tovrstnih programov v Evropi,« so nam pojasnili pri tem podjetju. Država je tako »z novelo Zakona o socialnem varstvu (v 56. členu) opredelila, da mora imeti direktor socialnovarstvene organizacije opravljen program za vodenje socialnovarstvenega zavoda«. Omenjena novela je bila sprejeta leta 2006, istega leta je podjetje Firis Imperl dobilo še pečat SZS.
Strošek plačuje javni zavod
Preberite več v Štajerskem Tedniku
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se