© 2025 SVET24, informativne vsebine d.o.o. - Vse pravice pridržane.
Najbolj brano tedna
Čas branja 2 min.

Radarji rastejo kot gobe po dežju: preverite, v kateri občini jih je največ


Uredništvo
6. 7. 2025, 05.48
Deli članek
Facebook
Kopiraj povezavo
Povezava je kopirana!
Deli
Velikost pisave
Manjša
Večja

Kateri članki so v zadnjem tednu pritegnili največ pozornosti našega bralstva? Ob poplavi vesti je včasih dobro osvežiti spomin.

radar, zaloška.jpg
Svet24.si
Vandaliziran radar med Zalogom in Vevčami oziroma Poljem.

Ljubljana skriva, Koper razkriva: koliko denarja prinesejo radarji?

Mnoge občine ugotavljajo, da so radarji lahko dober vir zaslužka. Pri nas je kar nekaj občin, ki imajo vsaj en merilnik hitrosti, na prvem mestu je Ljubljana s šestimi merilniki in 26 ohišji. Merilnik stane od okoli 15.000 pa vse do 43.000 evrov, ohišje pa skoraj 7000 evrov. Na to, koliko denarja se nabere v občinskem proračunu, pa pogosto na občinah ne želijo odgovoriti.

Primerjava cen razkriva, da Slovenci za isto hrano plačamo največ

Sveže sadje in zelenjava sta temelj zdrave prehrane, a zdi se, da so cene povsod šle v nebo. Še posebej nas Slovence, ki radi poudarjamo domače in lokalno, zanima, ali plačujemo (veliko) več kot naši sosedje. Prečesali smo stojnice ljubljanske tržnice in naredili primerjavo z zagrebškimi na tamkajšnji tržnici Kvatrić in s tistimi na največji milanski tržnici, ki so jih objavili pri Jutarnjem listu.

Škoda, ki presega milijone: Slovenija se spopada z naravno katastrofo

Slovenija se sooča z vse pogostejšimi in intenzivnejšimi sušami, ki niso več občasne, temveč postajajo stalna grožnja kmetijski panogi, opozarja Arso. Pogostost ekstremnih sušnih dogodkov se je po letu 2000 drastično povečala, pri čemer posebno tveganje predstavljajo tako imenovane "rapidne suše". Gre za hitro razvijajoče se suše, ki se pojavijo nenadoma, običajno v tandemu z intenzivnimi poletnimi vročinskimi valovi.

Lastniki zadolženih podjetij dolgove prenašajo na slovenske brezdomce in odvisnike

"V zadnjih šestih mesecih se srečujemo z večjim številom posameznikov, v večini brezdomcev in odvisnikov, ki so nase prevzeli zadolženo podjetje." Tako se začne pismo, ki so ga na Ministrstvo za pravosodje poslali z Inštituta Prelomi, ki se med drugim ukvarja s pomočjo ljudem, ki zapadejo v dolgove in jih ne morejo več plačevati. V pismu natančno opišejo, kako poteka prevzem prezadolženega podjetja.

Tako mi je umetna inteligenca izračunala, koliko denarja zapravim na mesec

Umetna inteligenca je še pred nekaj leti zvenela kot nekaj oddaljenega, rezerviranega za znanstveno fantastiko in tehnološke konference. Danes pa jo srečujemo skoraj na vsakem koraku – v aplikacijah, ki jih uporabljamo, v brskalnikih, v pametnih gospodinjskih napravah. In kar je še bolj zanimivo – dostopna je tudi kot brezplačen osebni asistent, ki naj bi znal upravljati naš čas, hrano in celo denar.

Šok za zaposlene v slovenski spletni trgovini: ostali so pred vrati skladišča

Skupina zaposlenih, ki se je obrnila na naše uredništvo, meni, da se v podjetju PJUd.o.o, ki upravlja s spletno trgovino KupiHitro dogajajo resne kršitve. Delodajalec je v začetku prejšnjega meseca, 11. junija, zaposlene napotil na čakanje na delo. Kot razlog je navedel "optimizacijo stroškov" in zagotovitev likvidnosti za nadaljne pozitivno poslovanje podjetja.


© 2025 SVET24, informativne vsebine d.o.o.

Vse pravice pridržane.