Je pred trgovino dejansko razkužilo ali morda navadna voda?
Vse od marca, ko je bila v Sloveniji razglašena epidemija, je uporaba dezinfekcijskih sredstev postala del našega vsakdanjika. Glede na smernice in navodila NIJZ bi razkužila morala biti dostopna na vseh javnih mestih, v trgovinah, gostinskih lokalih ... Da bi privarčevali kak evro, se marsikje poslužujejo različnih trikov; od tega, da je embalaža, v kateri naj bi bilo dezinfekcijsko sredstvo, zmeraj prazna, do tega, da je vsebina – vsaj po vonju – zelo podobna navadni vodi.

Razkuževanje rok je postalo del našega vsakdanjika, zato je zelo pomembno, kakšno sredstvo dejansko uporabljamo v ta namen. Javni prevoz, trgovine, gostinski lokali in drugee frekventne točke naj bi bile obvezno opremljene z dezinfekcijskimi sredstvi. Pa ni vedno tako. Zelo pogosto je embalaža prazna. „Ravno nam je zmanjkalo, bomo napolnili,“ pa je najpogostejši izgovor, ki ga slišimo.
Tudi sicer je vsebina, ki je v plastenki, uporabniku praktično neznana. Pravzaprav je v celoti odvisna od poštenosti tistega, ki jo napolni. Sodeč po vonju, bi nemalokrat lahko sklepali, da v embalaži ni razkužilo, pač pa navadna voda. A kot opozarjajo strokovnjaki, le vonj še zdaleč ne dokazuje učinkovitosti.
S spreminjanjem proizvoda dobimo povsem novo sestavo in kontra učinek
Globe so ogromne – do 30.000 evrov
Preberite več v Štajerskem Tedniku
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se