Bolj Avstrijci zaostrujejo ukrepe, bolj se Slovenci cepijo?!
O fenomenu, da so nekatere spodnje podravske občine najmanj precepljene, pa imajo najmanj okuženih, je vodstvo Zdravstvenega doma (ZD) Ptuj razpravljalo tudi z župani. Ugotovili naj bi, da se je veliko Slovencev, zlasti Štajercev, ki so na delu v Avstriji, cepilo tam. Izkazalo se je še, da ukrepi v sosednjih državah močno vplivajo na interes za cepljenje pri nas.

V prejšnji petdnevni cepilni akciji so prevladovali tisti, ki so prišli po poživitveni odmerek, narašča pa interes tudi za prvo cepljenje. V ZD Ptuj dnevno cepijo okrog 200 ljudi, približno desetina je takih, ki pridejo po prvi odmerek. Predvsem od novega leta naprej naj bi opazili porast interesa med ’novinci’.
Še vedno pa je precepljenost najnižja prav v spodnjepodravski regiji. Direktorica ZD Ptuj pravi, da o tem, zakaj je tako, veliko razpravljajo tudi z župani: »Ugotavljamo, da se je veliko naših ljudi cepilo v Avstriji, ker tam delajo. Menimo, da je tudi zato delež cepljenih pri nas v teh občinah nižji. Če upoštevamo obolevnost, je bil na zadnjem mestu po okuženosti prav Sveti Andraž, ki je med najslabše precepljenimi občinami. To nekako ne gre skupaj. Podobno je v Zavrču, kjer je nizka precepljenost, pa ni velike obolevnosti. Seveda pa je možno tudi, da se v teh občinah bolj držijo ukrepov.«
Na zanimanje za cepljenje veliko vplivajo spremembe ukrepov in odlokov na državni ravni, pa tudi izven meja Slovenije. Prav novosti, ki veljajo v Avstriji, naj bi korenito pospešile zanimanje za cepljenje. Razlog je seveda v velikem številu delavcev migrantov.
Preberite več v Štajerskem Tedniku
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se