Zgodbe
Zaljubljeni v Strunjan
Strunjan je najlepši na dosegu radovednih nog: neverjetna energija, bioenergijske točke, soline, morje, razgledi in pogledi in legende. Zakaj ga ne bi raziskali?
Pomagajmo družinam!
V sodelovanju s podjetjem Tuš in Rdečim križem Slovenije pomagamo dvanajstim socialno ogroženim družinam!
Več raka na Primorskem?
Obolevanje za rakom na dojkah v Sloveniji strmo narašča. Na zahodu mnogo bolj kot na vzhodu!Je rak na dojkah povezan z zemljepisno lego in kako?
Čudežno olje konoplje
Olje iz indijske konoplje je po besedah, izkušnjah in vedenu Ricka Simpsona, najboljše zdravilo za mnoge bolezni, tudi za raka.
Pekel podaljšanega umiranja
Kako si želimo umreti? Najpogostejši odgovor na to vprašanje je, da si želimo hitro, lahko in dostojanstveno smrt. A kaj ko pri lastni smrti nimamo (skoraj) nobene pravice do izbire. Nekdaj so se ljudje bolj kot smrti bali peklenskih muk, ki jih je po njej napovedovala Cerkev. Danes so vice in pekel za prosvetljene ljudi izgubili svojo grozljivost, nadomestil pa jo je strah pred nevzdržnim podaljševanjem življenja, ki ga omogoča napredek medicine in tehnologije.
Skupno starševstvo
Otroci so vse prevečkrat žrtve obračunavanja med partnerjema, ki se ločujeta. Stresnim dogodkom ob razpadu družine sledijo spremembe okolja in materialna odvisnost ali slabi odnosi med nekdanjimi družinskimi člani. Le redki starši so se v iskanju pravice in zadoščenja sposobni odločiti za skupno starševstvo in s sporazumom določiti, kaj bo dobro za otrokovo prihodnost, ne glede na to, da ne bo več odraščal ob obeh roditeljih.
Kako nevarna je gnojevka?
Preveč gnoja za majhno Slovenijo!
Alarm: Pomori čebel
Pred časom so se povsod po svetu spraševali, zakaj čebelje družine množično umirajo ravno spomladi, ko v sadovnjakih in na vrtovih opravljajo za človeštvo zelo pomembno delo - oprašujejo.
Se kdo boji nuklearke?
Ob vsaki obletnici nesreče v Černobilu, sploh pa letos, ko svet še vedno zaskrbljeno spremlja dramo v Fukušimi, se okrepijo dvomi o varnosti in zato tudi potrebnosti jedrskih elektrarn. Jedrska energija ima torej nasprotnike in zagovornike, argumente za in proti. Razprave tečejo, tudi glasne in polemične so, ampak v njih redko nastopajo ljudje, ki ob nukleraki živijo. Kaj si torej mislijo oni, nas je zanimalo, in smo šli v Krško.
Fantje, nehajte ga srat!
Ugledne Slovenke smo povprašali, kaj svetujejo politikom in kje vidijo rešitev iz najhujše vladne krize v zgodovini Slovenije.
Mišja mrzlica - pozor, glodavci!
Mišja mrzlica je bolezen, povzročena z virusi, ki jih v okolje s slino in iztrebki izločajo zlasti miši in voluharice. Prenos s človeka na človeka ni dokazan, od pet do deset odstotkov okuženih pa umre!
V lekarno po čudež?
Te dni v slovenske lekarne v prosto prodajo prihajajo prva homeopatska zdravila, resda za zdaj le takšna z nizko potenco, za katere ne potrebujete recepta in so torej namenjena samozdravljenju. Pomemben korak torej, ki pa hkrati opozarja na še vedno prav absurden položaj homeopatije v Sloveniji.
Severni Ciper - neodkriti raj
Ko ugotoviš, da severni del Cipra uradno sploh ne obstaja, bi si, če bi bil sebičen, lahko mislil samo: »Pri Afroditi, kakšen božanski otok, naj ga EU in druge države sveta še dolgo ne priznajo, da bo ostal takšen, kakršen je.«
Z zemljo se da preživeti!
Mamica Helena Konda dela sicer v Novem mestu, a ob našem obisku je bila doma in nam pripravila pravo pojedino: domačo skuto, tudi s čemažem, jogurt, sire, spekla pa je tudi pogačo.
Deset tisoč evrov na noč
Ste kdaj spali v apartmaju, katerega cena je nekaj manj kot 10.000 evrov - NA NOČ!? Oprostite, a prepričana sem, da ste ob tem vprašanju skoraj vsi odkimali z glavo. S fotografinjo sva tako pravljično draga noč in jutro doživeli v Portorožu. V prvem in edinem slovenskem hotelu s petimi super zvezdicami - v hotelu Kempinski Palace.
Ogrožena moškost
V zadnjem času se veliko govori o hormonskih motilcih v okolju. A da bi bili le ti vzrok za poženščenost sodobnih moških, njihovo večjo sterilnost, deformacije na spolovilih in vse več raka na modih, je neutemeljeno, pravijo znanstveniki. »Koncentracije, ki smo jim izpostavljeni v vsakdanjem življenju, so majhne, res pa je, da nimamo odgovora na vprašanje, kako deluje več hormonskih motilcev skupaj,« pravi prof. dr. Gregor Majdič, ki se ukvarja s to problematiko.
Pretepeni in bolni
Smrt mame pri šestnajstih, izgon iz doma, nepravi partner, psihične in fizične zlorabe, tudi pretepanje, huda deprersija, a Anja še vztraja. Zaradi sina. Koliko časa še?
Vrelec mladosti - te spremeni
Pet tibetanskih vaj, imenovanih vrelec mladosti, so obredi, vaje pomlajevanja, ki z vsakodnevno vadbo pripomorejo k boljšemu počutju, mladostnosti in vitalnosti. Preverjeno iz prve roke!
Nanodelci nevarni za zdravje?
O nanodelcih, ki nevidno, a hitro vstopajo v vse ravni našega življenja, mnogo premalo vemo. Pa bi morali! Ti sodobni materiali po eni strani napovedujejo boljše življenje, zlasti zaradi izjemne uporabnosti v nanoelektroniki, medicini, biotehnologiji, informatiki, celo kuhinjske ponve so že z nanopremazom. A prav nanoznanstveniki hkrati opozarjajo na nevarnost nanodelcev za naše zdravje, primerjajo jih celo z azbestom! O vsem tem smo se pogovarjali z znanstvenico prof. dr. Majo Remškar z Inštituta Jožefa Stefana, ki pravi, da pri nas - kljub glasnim svarilom zavoljo ogrožanja zdravja - žal še nimamo predpisov glede obveznega testiranja strupenosti v materialih nano velikosti. Česa zares ne smemo spregledati?
Ozdraveli z močjo misli
Klaus Pertl je vizualizacijski trener na nemškem 3E-centru za rakave bolnike in ustanovni član nemškega združenja Ljudje proti raku. Je sodelavec Lotharja Hirneiseja (o njem smo pisali nedavno), raziskovalca raka in avtorja knjižne uspešnice Kemoterapija zdravi raka in zemlja je ravna plošča. Po programu, opisanem v tej knjigi, bolnike z rakom uči samozdravljenja s pozitivno vizualizacijo v globoki sproščenosti. Ključ do ozdravitve je sprememba: s ponavljanjem vaj, osredotočanjem na pozitivne predstave lahko bolniki dosežejo zamenjavo stare, uničevalne informacije znotraj celic z novo, pozitivno. To jim pomaga do ponovnega zdravja.
Skrivnostno sporočilo 111
Kaj se bo dogajalo v letu 2011, letu, ki je polno enic? Razmišljajte pozitivno, pravi mojstrica thoot tarota Zoya!
Kje si, deklica?!
Domnevno zlorabljena koroška deklica - vse po črki zakona, le otroka ni
Konec sociale!
Država bo krepko posegla v žep najbolj ogroženim skupinam ljudi, saj jim bo z izgovorom, da jim danes daje, že jutri dobesedno vse pobrala. Tudi lastnino. Po zakonu o socialno varstvenih prejemkih se namreč invalidnina, ki jo po polnoletnosti dobivajo duševno in telesno prizadeti ljudje, spremeni v socialni prejemek. To pa v praksi pomeni, da bo država z zaznamkom v zemljiški knjigi olastninila premoženje, ki ga bo takšna oseba podedovala po smrti staršev.
Slovenska Masaja
Slovenca Nevenka Lepenik in Roman Biondič sta pred desetimi leti odletela v Kenijo z enosmerno vozovnico. Leto po tradicionalni masajski poroki se jima je rodila Anna, ki prav tako kot onadva obožuje neskončno savano z divjimi živalmi. Za preživetje sta odprla turistično agencijo, s katero vodita turiste po Keniji, Tanzaniji in Ruandi, in na pragu rezervata Masai Mare ustanovila Maji Moto Eco Camp, s katerim uresničujeta svoje sanje.
Komet Elenin ne ogroža Zemlje
Da se bo komet Elenin letos oktobra močno približal našemu planetu, najbrž že veste. To nas sicer naj ne bi ogrožalo, če komet seveda ne bo skrenil s poti. Vendar ta če marsikomu ne da spati. Svetovni splet je poln ugibanj, ali lahko komet res spremeni tirnico, trči v Zemljo in povzroči katastrofo, drugi ga povezujejo celo z nedavnim potresom. Kaj pa menijo znanstveniki? Povprašali smo astronoma Hermana Mikuža s Fakultete za matematiko in fiziko Univerze v Ljubljani.