Zgodbe

Sedemkrat mama

Sedemkrat mama

Carmen Leban
25. 3. 2011, 15.18

Ni prav veliko žensk, ki so tako kot Monika Kurinčič iz Drežnice kar sedemkrat okusile nepopisno srečo, ki jo prinaša materinstvo. Prvič je rodila pri komaj 18 letih, v četrtem letniku gimnazije. Simon je prišel na svet le dva meseca pred zrelostnim izpitom, in ne boste verjeli - mlada mamica se zaradi njega ni odpovedala maturantskemu plesu, ampak ga je, dvomesečnega, vzela s sabo.

Skoraj čudežna blazina

Skoraj čudežna blazina

Jana
25. 3. 2011, 00.00

Blaziona magus, ki ustvarja pulzirajoče magnetno polje (lajša težave pri osteoporozi, pospeši obnavljanje celic, tkiv in organov), je inovacija Janka Štifterja in Branka Čuliga. Z mednarodnim certifikato A2 uvršča med medicinske pripomočke

Matične celice - najprej psi ..

Matične celice - najprej psi ...

Jana
24. 3. 2011, 09.47

Osupljiva novica je, da na ljubljanski Veterinarski fakulteti z matičnimi celicami zdravijo pasje sklepe, pri čemer se zgledujejo po humani medicini.

Kje je slovenski česen?

Kje je slovenski česen?

Jana
23. 3. 2011, 08.54

Zadnje čase se sprašujemo, kam je izginil slovenski česen, saj se na trgovskih policah dobi le kitajski, o katerem vemo, da je obsevan, ne vemo pa, kako ga pravzaprav pridelujejo.

Smrtno nevaren oralni seks

Smrtno nevaren oralni seks

Jana
23. 3. 2011, 00.22

Raziskave so pokazale, da se najstniki bojijo nosečnosti, zato prakticirajo oralni seks. A ta je lahko smrttno nevaren!

Kakšni ljudje so Japonci?

Kakšni ljudje so Japonci?

Jana
22. 3. 2011, 09.12

Zakaj na Japonskem ni predirljivih krikov,nobenih apokaliptičnih tožb in obtožb in kako tako dostojanstveno prenašajo katastrofo, ki jih je prizadela? Kdo so ti ljudje?

Lothar Hirneise o raku

Lothar Hirneise o raku

Renata Ucman
22. 3. 2011, 06.38

Lothar Hirneise, ki živi in dela v Nemčiji, je raziskovalec raka, predsednik nemškega združenja Ljudje proti raku ter avtor knjižne uspešnice Kemoterapija zdravi raka in zemlja je ploščata. Pred skorajšnjim izidom te knjige v Sloveniji pri založbi Orbis nam ga je uspelo ujeti med predavanji o raku po vsem svetu ter povprašati o njegovih najnovejših odkritjih glede uspešnega zdravljenja raka. V Nemčiji namreč vodi zdravljenje rakavih bolnikov po svojem znanem programu 3E. Ta nekdanji sodelavec znanstvenice, biokemičarke in sedemkratne nominiranke za Nobelovo nagrado dr. Johanne Budwig je zdravljenje raka zasnoval na njeni uspešni oljno-proteinski prehranski terapiji za bolnike, na razstrupljanju telesa, opustitvi stresnih dejavnikov, sončni svetlobi in sprostitvi energije po telesu. Prav stres, je prepričan, najbrž najpogosteje povzroča raka!

Od sladkarije do sladkorne

Od sladkarije do sladkorne

Jana
21. 3. 2011, 12.08

Naši otroci so vedno bolj izpostavljeni močnemu oglaševanju živilske industrije. To se s televizij seli na splet in mobilno telefonijo.

Iz zakulisja viktorjev

Iz zakulisja viktorjev

Jana
21. 3. 2011, 11.55

Zvezde in zvezde smo spremljali od rdeče preproge do konca zabave, ki je trajala do jutra.

Viktorji 2010 so podeljeni!

Viktorji 2010 so podeljeni!

Jana
19. 3. 2011, 22.24

Večmesečno pričakovanje in ugibanje je za nami in znano je, v čigave roke so šli letošnji zlati kipci.

S tremi otroki v grozljivi vlagi

S tremi otroki v grozljivi vlagi

Jana
18. 3. 2011, 00.00

Družina Pravdič živi v izredno vlažnem stanovanju, na mesec porabijo za ogrevanje petsto litrov nafte. Denarja zmanjkuje!

Niti ena ni ostala živa!

Niti ena ni ostala živa!

Renata Ucman
17. 3. 2011, 09.49

Za Janka Pislaka iz Apač pri Kidričevem, ki je eden največjih čebelarjev pri nas in v Evropi, je bil pomor njegovih 141 čebeljih družin v čebelnjakih na Brezjah ter Kovaškem vrhu pri Oplotnici strašanski šok. Čebelari že 63 let in ima 34 čebelnjakov, a se mu še ni zgodilo kaj tako katastrofalnega! Najbrž ne bo nikoli pozabil dopoldneva, ko je v dveh čebelnjakih v panjih zagledal mrtvih dobrih sedem milijonov čebelic, dragocenih opraševalk rastlin in pridelovalk medu. Sumi, da so pomrle zaradi namerne zastrupitve, vendar bodo šele izsledki analiz, ki še niso končane, pokazali, kaj se je v resnici zgodilo.

Dan žena v Strasbourgu

Dan žena v Strasbourgu

ALMA M. SEDLAR
16. 3. 2011, 11.08

Če ne bi kolegici, ki so jo ob stoti obletnici praznovanja mednarodnega dneva žena povabili na seminar za novinarje na sedež Evropskega parlamenta v Strasbourgu, prišlo nekaj vmes in ne bi panično iskala nekoga, ki bi jo nadomestil, bi bila še danes sveto prepričana, da je Evropski parlament nekakšen oddaljen satelit, ki nima prav veliko opraviti z našim vsakdanjim življenjem.

Najhujši potres na Japonskem

Najhujši potres na Japonskem

Jana
16. 3. 2011, 09.51

Japonce, ki so potresov vajeni in nanje dobro pripravljeni, je v petek ob 14.46 po njihovem času (6. 46 po našem) presenetil tako silovit potres, da ga ne pomnijo. Dosegel je 8.9 stopenj po Richterjevi lestvici, največ v japonski zgodovini. Sledil mu je uničujoč cunami z desetmetrskimi valovi, ki so pred seboj odnesli vse ter se zarili globoko v celino. Po celotni polobli, od Indonezije do Havajev in ZDA, so v obalnih krajih zazvonili alarmi. Že v prvih urah je bilo žrtev na stotine.

Vsak lahko shujša!

Vsak lahko shujša!

Žana Kapetanović
16. 3. 2011, 00.00

»Smo bolni, predebeli in zmedeni,« so besede strokovnjaka za prehrano in zdravstvenega raziskovalca dr. T. Colina Campbella, ki nas v svoji knjigi Kitajska študija, katere slovenski prevod je na police knjigarn prišel v teh dneh, opozarja, da so predvsem Američani in večina zahodnih narodov v veliki zmoti, kar zadeva prehrano in zdravje, ter da zato plačujemo zelo visoko ceno. Pravi, da lahko prav vsak shujša oziroma se ne zredi, tudi dednim boleznim se lahko izognemo, če pametno jemo. Ampak kaj?

Siromaka! Pomagajmo!

Siromaka! Pomagajmo!

Jana
10. 3. 2011, 00.00

Mama Nežika, ki je vse življenje garala na zemlji in pri kmetih, ima sto šestdeset evrov pokojnine, sin Rajko, bolan, je kot otrok padel pod traktor - službe ne dobi. Njuna vinilčarska hišaka razpada, skozi razpoke mrazi veter, strop se podira, je brez kurjave in vode. Pomagajmo!

Moški, na pomoč!

Moški, na pomoč!

Jana
8. 3. 2011, 13.30

Prošnja utrujenih feministk ob stoletnici osmega marca

Rak se ne ponovi!

Rak se ne ponovi!

Jana
8. 3. 2011, 00.00

Iva Ebner, Sloveka, zdravnica za naravno zdravljenje, ki dela in živi v Nemčiji, je napisala knjigo Bela omela - z zdravili iz bele omele namreč uspešno pomaga rakavim bolnikom.

Maca, čudež narave!

Maca, čudež narave!

Jana
8. 3. 2011, 00.00

Maca, čudežna rastlina perujskih Andov je tudi pri nas na voljo kot prehransko dopolnilo. Ohranja vitalnost, daje energijo, povečuje plodnost, zmanjšuje odziv na stres in pomaga pri mnogih težavah vsakdana.

Potres v Christchurchu

Potres v Christchurchu

Jana
2. 3. 2011, 14.53

V razdejanem Christchurchu je že zdavnaj ugasnilo zadnje upanje, da je še kateri od pogrešanih preživel rušilni potres, začenja se obnova.

Radioaktivno obsevanje hrane

Radioaktivno obsevanje hrane

Renata Ucman
1. 3. 2011, 06.28

Po svetu - v kar približno 50 državah, tudi v Evropski uniji! - je že dovoljeno obdelovanje hrane z ionizirajočim (radioaktivnim) sevanjem, z žarki X in gama. Tako v dolgi vrsti živil uničujejo bakterije, plesni in insekte. V državah Evropske unije, torej tudi v Sloveniji, je za zdaj dovoljena le prodaja obsevanih posušenih aromatičnih zelišč, začimb in vrtnih zelišč, ki morajo imeti na deklaraciji napis »obsevano« ali »obdelano z ionizirajočim sevanjem«. Zato berite deklaracije! Svetovna javnost takemu obsevanju živil, ker je glede dolgoročnega varovanja zdravja še vedno premalo raziskano, seveda glasno nasprotuje. Kaj nam preostane?

Pasti lepotnih operacij

Pasti lepotnih operacij

Jana
1. 3. 2011, 00.00

Menda se je že vsaka tretja Slovenka odločila za estetske poprvake, številne pri samozvanih lepotnih kirurhig. Treba je biti pozoren na znanje in reference kirurgov

Konec javnega zdravstva?

Konec javnega zdravstva?

ALMA M. SEDLAR
22. 2. 2011, 12.30

V teh dneh je minister za zdravje Dorijan Marušič javnosti predstavil predloge za reformo javnega zdravstva. Ta naj bi bila osnova za novo zdravstveno zakonodajo, ki naj bi bila sprejeta še letos. Predlog prinaša številne novosti, med katerimi so ukinitev dopolnilnega zdravstvenega zavarovanja in prenos večine storitev nazaj v košarico obveznega zavarovanja.

Mamografija ali breastscan?

Mamografija ali breastscan?

Jana
21. 2. 2011, 10.50

Bosta medicina in alternativa končno stopili skupaj? Uradna onkologija nam je namreč neuradno zagotovila, da je breastscan pripravljena klinično preizkusiti.

Je vzrok cepljenje?

Je vzrok cepljenje?

Milka Krapež
18. 2. 2011, 09.45

Svetovna zdravstvena organizacija (SZO) je pred tednom dni povzročila veliko vznemirjenje po vsem svetu z objavo novice, da je cepivo proti lanski pandemski oziroma prašičji gripi morda povezano z narkolepsijo.