Ali frekvenčna terapija zares učinkuje pri zdravljenju skoraj neozdravljivega? V iskanju odgovora na ta vprašanja smo se obrnili na prof. dr. Braneta Kobala, ki se že vrsto let ukvarja z raziskavami na področju frekvenčne terapije in takšnim načinom zdravljenja. Pri tem gre za uničevanje rakastih celic z elektromagnetnim valovanjem, ki ga je v dvajsetih letih prejšnjega stoletja odkril ameriški znanstvenik dr. Royal Raymond Rife.
Prof. dr. Kobal je biofizik, ki se je sprva ukvarjal z elektrobiologijo celic, izkušnje in znanje pa bogatil še marsikje po svetu. V Sloveniji ima ambulanto za komplementarno medicino, kjer marsikomu pomeni še zadnje upanje v boju za življenje.
Od kod frekvenčna terapija?
Iz Amerike: v Los Angelesu deluje več klinik, na katerih se ukvarjajo s to terapijo; od tam sem prinesel tudi prve aparature, pri katerih pa sem naletel na neke omejitve. Frekvenčna terapija je pravzaprav namenjena vplivu elektromagnetnih valovanj na mikroorganizme v človeškem organizmu in eno najučinkovitejših področjih zadeva uničevanje na novo tvorjenih celic pri človeku. Ko sem ugotovil, da frekvenčna terapija v resnici deluje, sem bil izjemno navdušen. Dosežen je bil velikanski napredek pri obnovi dosežkov raziskav, ki jih je v tridesetih letih prejšnjega stoletja izvajal že dr. Rife, genialni znanstvenik, ki pa se je s svojimi izsledki pojavil v najbolj neugodnem času. Odkrili so namreč antibiotike, vlagatelji so zaznali možnost astronomskih zaslužkov, zato jih dr. Rife ni zanimal, čeprav mu je uspelo dokazati, da lahko patološke bakterije v človeškem organizmu uničimo s poceni tehnologijo, ki v nasprotju z antibiotiki selektivno uničuje bakterije in nima nobenih neželenih učinkov.
Rife je namreč ugotovil, da ima vsak organizem, s celicami vred, svoj frekvenčni »podpis«, po katerem se razlikuje od drugih organizmov. Odkril je frekvenčna območja za uničevanje bacilov kolere, tifusa, gonoreje, antraksa, pljučnice, tuberkuloze, borelioze, ešerihije, klamidije, kandide, helikobakterja pilori, legionele … Ob teh raziskavah se je posvečal tudi opazovanju rakavih celic.
Več v Jani št.16, 20.4.2010