Najtežjo bučo - težko kar 183 kg so pripeljali Celjani, najlepši bučni aranžma domačinov Anice in Srečka Groznika

Na nedeljski zaključni prireditvi Bučariade 2008, ta se je začela že sredi septembra, so podelili nagrade, namesto napovedanega priznanega pihalnega orkestra Svea iz Zagorja pa sta nastopili kar dve godbi: sevniška in iz Štefanca v ljutomerski občini. To so sosedje Babincev, njihovo turistično društvo pa je nedavno pri cerkvi na Brunku tudi Šentjanžane vključilo v setev 2000 zlatih zrn, etnološko prireditev, ki očitno razširja sodelovanje med Prleki in Posavci.
Po uradnem zaključku, na katerem so za kulturni program poskrbeli učenci osnovne šole Milana Majcna, k dobremu razpoloženju pa so poskrbeli tudi šentjanški vinogradniki s cvičkom in kmetice z Budne vasi z raznimi dobrotami, so se številni zadržali še na "bučn'šankih" na Brunku pri Duški in Alojzu Remarju v Vrheh, tako, da so v prijetnem druženju pozabili na uro.


Predsednik TD Šentjanž Zdravko Remar je povedal, da je prišlo zaradi Bučariade v tem času v "pušl'c Dolenjske" okoli 350 ljudi organizirano z avtobusi, okrog 1.000 pa je bilo individualnih obiskov.

V okviru prireditve se je odvila slikarska kolonija Anin portal, oktobra pa je bil v gostilni Repovž še kulinarični večer na temo buč in avkcija slik.
Najtežja buča na letošnji Bučariadi je buča, ki so si jo obiskovalci še pred dobrim tednom lahko ogledovali na Batičevem spomeniku. Buča je po dveh tednih kljubovanja slabim vremenskim razmeram podlegla naravi in so jo lastniki že odpeljali. Bila je težka celih 183 kg in je bila iz vrste Big mamma. Vzgojili so jo na Vrtnarski šoli v Celju.
Najizvirnejša buča na Bučariadi 2008 v Šentjanžu je bila buča Danice Kolenc iz Šentjanža. Ta posebna buča pri hiši Kolenčevih je dajala videz, kot bi na njeno površino nekdo nalepil neoluščene arašide.
Tretjo nagrado za najlepši bučni aranžma domačinov na Bučariadi si delita dva aranžmaja. Eden od tretje uvrščenih aranžmajev je aranžma, ki so ga postavili pri Prijateljevih v Podborštu.

Drugi tretje uvrščeni aranžma domačinov pa je tisti Alojza Remarja v Vrheh, ki prikazuje družino pri trgatvi. Drugo nagrado za najlepši bučni aranžma domačinov prejme aranžma, ki so ga postavili vaščani Potoka in prikazuje očeta, mamo in dojenčka.

Prvo nagrado za najlepši bučni aranžma domačinov pa sta prejela Anica in Srečko Groznik iz Šentjanža. Opazil ga je lahko vsak, kdor se je pripeljal v Šentjanž iz Krmelja. Poimenovali so ga "bučno tihožitje". Najlepši je bil takrat, ko so se izvirno postavljene bučke zableščale v jesenskem soncu.

Po besedah Petre Majcen, ene najprizadevnejših članic Turističnega društva Šentjanž, so na Bučaridi 2008 sodelovali zlasti: PGD Veliki Cirnik, Osnovna šola Milana Majcna Šentjanž, Gostilna Repovž, Društvo prijateljev mladine Šentjanž, Društvo vinogradnikov Šentjanž, Aktiv kmečkih žena Budna vas, kmetija Majcen iz Gaja, družina Skoporc-Zavrl in Alojz Remar.
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se