Počitnice v šotoru dražje kot apartma? Cene hrvaških avtokampov letos še višje
Poletje in topli sončni dnevi kar kličejo k pripravam na počitnice in najbolj marljivi so prvomajske praznike izkoristili za postavljanje prikolic v avtokampih, predvsem seveda to velja za pavšaliste. A kako je s tistimi, ki se za lokacijo kampiranja odločajo malce kasneje in želijo izkoristiti mobilnost in vsako leto dopustovati drugje? Cene kampov so tudi letos višje od lanskih.

Po nekaterih podatkih se kar 30 odstotkov Slovencev, ki preživlja počitnice pri južnih sosedih, odloča za kampiranje, saj ima ta način oddiha veliko prednosti, nenazadnje tudi cenovnih.
A če imajo Hrvati lepo naravo in toplo morje, so Slovencem vedno manj všeč njihove cene. Pa ne le v gostilnah ali trajektih, apartmajih ali obilnih hišicah. Vedno več Slovencev se pritožuje tudi nad vedno višjimi cenami kampiranja, predvsem v Istri in Kvarnerju, kamor se odpravlja daleč največ Slovencev.
Več hišic in manj pavšalistov
Avtokampi so vedno manj prijazni do pavšalistov in vedno večje dele kampov namenjajo mobilnim hišicam, preostali del kampa pa želijo ohraniti za sprotne goste ali tiste, ki se odločajo v zadnjem trenutku.
Po raziskavi portala nemške avtomobilistične zveze ADAC Pincamp je bila lani Hrvaška na nehvaležnem prvem mestu med državami, ki so najbolj zvišale cene avtokampov, ta prvenec pa drži že nekaj časa. Kljub naravi in čisti vodi, kar hvali večina uporabnikov tega portala, pa se tudi letos dvigu cen za okoli 10 odstotkov niso mogli povsem izogniti. Še več, ko so primerjali kampe v Nemčiji in na Hrvaškem, so bili pri naših južnih sosedih v povprečju za 25 evrov na noč dražji kot v Nemčiji.

Gre tudi za manj kot 100 evrov na noč
A kljub letošnjemu trendu, ki je podoben lanskemu, pa smo tudi letos zaznali, da je še vedno možno počitnikovati tudi za manj kot 100 evrov na dan.
Pogledali smo namreč ceno kampiranja za 10 dni v zadnjem tednu julija za štiričlansko družino z dvema mladoletnima otrokoma. Na portalu Avtokampi.si so tako za omenjeni termin v Istri našteli okoli 70 kampov, cene pa se gibljejo od 450 pa vse do 2100 evrov in več, najpogosteje pa ravno za okoli 700 evrov. Kar pomeni, da je možno v Istri najti kampe za okoli 70 evrov na dan.
V Labinu na primer za omenjeni termin že za 450 evrov za deset dni, v Vodnjanu za 1100 in v Mon Perinu v kraju Bale za 2100 evrov. Na tem portalu je tretjina kampov označenih kot da nimajo prostora za omenjeni termin, dobrih deset pa cen ni niti navedlo.
Mnogi zasedeni ali brez navedbe cene
Na otoku Lošinj se cene že malce dvignejo večina pa jih želi, da se gost sam pozanima za ceno najema prostora. Tudi na Cresu na primer kamp Slatina v Martinščici navajajo, da ni prostega prostora v želenem terminu
Podobno je na otoku Pag, tudi enem od priljubljenih destinacij, kjer je portal našel 15 kampov, a so cene navedli le tirje in sicer od 530 do skoraj 1000 evrov za deset dni, ostali cen ne navajajo ali pa so celo zasedeni.

Na Krku morate že računati s cenami nad 80 evri na dan, če je v kampih sploh še kaj prostora, v severni Dalmaciji pa jih je od 125 kampov le enajst navedlo cene (te se vrtijo od 530 do 1300 evrov za deset dni kar pomeni dobrih 50 do 130 evrov na dan), velika večina pa je ali že zasedena in ne omogoča rezervacije ali pa se morajo potencialni gosti za cene pozanimati neposredno pri njih.
V Sloveniji podobno kot na Hrvaškem
Cene v Sloveniji so podobne hrvaškim, v slovenskem primorju, kjer je portal Avtokampi.si naštel 18 kampov, sta le dva navedla ceno, eden 676 in drugi 1087 evrov za deset dni, pri ostalih se morate pozanimati sami. Prav nič ceneje, raje celo še nekaj dražje, od 700 evrov pa vse preko 1000, pa vas lahko stane desetdnevni oddih v kampu v notranjosti Slovenije, ob termah, ob Kolpi ali kje na Gorenjskem.
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se