Kakšno naj bo ptujsko občinsko glasilo
Praktično v vseh dosedanjih mandatih so se pojavljale dileme o vsebini, namenu in smislu občinskega glasila Ptujčan. Tudi tokrat je bilo tik pred volitvami izpostavljenih več pomislekov. Oktobrska, predvolilna izdaja je bila pretežno namenjena pregledu investicij, izvedenih v tem mandatu, medtem ko vprašanj in pobud svetnikov niso uvrstili. To je posameznike zmotilo, županji Nuški Gajšek pa so očitali samopromocijo.

V uredništvu sicer zatrjujejo, da je bil namen povsem drugačen: "Vsi izvedeni projekti so plod skupnega dela županje, občinske uprave in mestnega sveta, občinske svetnike smo tudi poimensko navedli, zato da občane spomnimo, kdo je v tem mandatu soustvarjal razvoj." Tudi Gajškova je očitke o tem, da je glasilo uporabila za lastno reklamo, zavrnila.
Razprave o tem, kakšno naj bo občinsko glasilo, so v mestnem svetu, pa tudi širše v javnosti, precej pogoste. Videnja in mnenja so zelo različna. V tem mandatu so bile potrjene nekatere spremembe; ena pomembnejših se nanaša na način objave svetniških pobud in vprašanj, kar naj bi bilo nujno zaradi njihove številčnosti. Za primerjavo – v prejšnjem mandatu jih je bilo na eni seji podanih največ 36, največje število pobud posameznega svetnika na sejo je bilo 11, v zadnjem mandatu pa kar 125. Seveda je aktivnost svetnikov smela in zaželena, so pa se kar nekajkrat pojavile debate tudi okrog tega, ali je smiselno, da se velika večina glasila nameni zgolj objavi njihovih predlogov in vprašanj, ki so povečini namenjena reševanju določene problematike. V prvi vrsti torej namenjena občinskim strokovnim službam. Prav zato je uredniški odbor maja letos sprejel sklep, da se odgovori na svetniške pobude/vprašanja v Ptujčanu objavijo statistično:
Preberite več v Štajerskem Tedniku
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se