Podravje: Vse več ljudi bivakira v mrzlih stanovanjih brez tople vode
Čeprav definicija energetske revščine še ni mednarodno poenotena, so jo na slovenskem statističnem uradu (Surs) za potrebe priprave Nacionalnega podnebnega in energetskega načrta skupaj s predstavniki Ekonomske fakultete in direktorata za energijo pri infrastrukturnem ministrstvu opredelili kot stanje, v katerem si gospodinjstvo ni zmožno zagotoviti primerno toplega stanovanja in drugih energetskih storitev, kot sta ogrevanje sanitarne vode in razsvetljava, po sprejemljivi ceni.

»Podatkov o energetski revščini na ravni statističnih regij žal še nimamo, so pa na voljo podatki posameznih raziskovanj, ki lahko koristijo kot primerjava,« so nam povedali na Sursu, zato smo se zakopali med številke.
V Podravju manj ogrevanih stanovanj
V letu 2019 si niso zmogli zagotavljati primerno toplega doma trije odstotki vseh slovenskih gospodinjstev. Če pogledamo stanje v Podravju, je bilo to za odstotek slabše, torej so bili brez ustreznega ogrevanja štirje odstotki stanovanj. Glede na slovensko povprečje je razmerje v Podravju boljše pri osvetljenosti stanovanj in pri težavah s hrupom, saj ima v Sloveniji premalo svetlobe pet odstotkov stanovanj, v Podravju le trije, v povprečju je hrup moteč v 15 odstotkih slovenskih stanovanj, medtem ko je v Podravju zaradi povečanega hrupa bivanje oteženo v 12 odstotkih gospodinjstev. Slabo stanje stanovanj je v Podravju enako splošnemu slovenskemu z 21 odstotki.
Pod pragom revščine kar 52.000 »Podravcev«
Preberite več v Štajerskem Tedniku
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se