Za ohranitev urgence podpisi tretjine Krčanov

##IMAGE-3333900##
Zahtevo, da obstoječo organizacijo in financiranje nujne medicinske pomoči (NMP) v Zdravstvenem domu Krško ohranijo, je s podpisom peticije, ki se s tem tednom zaključuje, izrazilo 7840 občank in občanov. Zbrane podpise bo župan Miran Stanko predal predsedniku vlade in novemu ministru na resornem ministrstvu, ko bo ta imenovan.
Kot je dejal župan, odziv občanov kaže, da prizadevanja za ohranitev enote nujne medicinske pomoči v veliki meri podpirajo. Krška nujna medicinska pomoč ima status enote C, kar omogoča, da je ekipa za intervencije vse dni v tednu na voljo 24 ur na dan. V dnevnem času zagotavljajo še rezervno ekipo, ki se aktivira v primeru druge (sočasne) nujne intervencije.
Krška enota nujne medicinske pomoči ob delavnikih povprečno oskrbi 23 bolnikov na dan, ob sobotah, nedeljah in praznikih več kot 50 bolnikov, ponoči pa povprečno 7.
Če bi ekipo NMP ukinili, bi bil krški zdravstveni dom izven rednega delovnega časa zaprt. V rednem delovnem času (od ponedeljka do petka med 7. in 20. uro), bi za svoje opredeljene paciente poskrbeli osebni družinski zdravniki, nujni primeri pa bi bili napoteni v Brežice. V prostorih ZD Krško bi bila stacionirana samo ekipa za izvajanje nujnih reševalnih prevozov.
Kot poudarjajo na krški občini, bi se prihodki zdravstvenega doma z napovedano reorganizacijo na leto zmanjšali za več kot milijon evrov, bistveno pa bi se podaljšal tudi odzivni čas ekipe NMP v primeru naravne ali druge nesreče.
Poleg tega ima Zdravstveni dom Krško z Nuklearno elektrarno Krško sklenjeno pogodbo o zagotavljanju nujne medicinske pomoči in prevoza poškodovancev v primeru nesreče v elektrarni. Zaradi zmanjšanja ravni NMP bi se ta pogodba prekinila, še poudarjajo na občini.
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Miran Stanko o zbranih podpisih za ohranitev krške urgence