»Če ni strank, tudi prihodkov ni. To velja tudi za lekarne!«
Makolska enota Lekarne Slovenska Bistrica že vse od odprtja posluje negativno. Izgubo je na podlagi podpisane pogodbe med zavodom in občino dolžna pokrivati slednja. A župan Franc Majcen in svetniki so mnenja, da bi lahko Lekarna Slovenska Bistrica z direktorjem Brankom Gajškom na čelu storila več, zato tudi na zadnji seji niso podali soglasja k imenovanja Gajška za direktorja Lekarne Slovenska Bistrica.

Lani je imela lekarniška podružnica Makole 12.365 evrov izgube, letos do konec avgusta ta znaša 10.711 evrov. »Del teh izgub smo že kompenzirali z našim dobičkom iz drugih enot, del pa je še odprt,« je najprej poudaril direktor Gajšek. Dodal je, da je občino že pred ustanovitvijo podružnice opozarjal na njeno ekonomsko neupravičenost. Pojasnil je, da Lekarna Slovenska Bistrica zaradi pričakovanih negativnih poslovnih rezultatov ni bila zainteresirana za odprtje makolske enote. »Noben od elementov ni nakazoval pozitivnega poslovanja – ne število prebivalcev, ne število receptov, ne predviden znesek nakupov v lekarni. Naj spomnim, da je bila pred leti v Makolah že odprta lekarniška podružnica. Kot koncesionar jo je imel v lasti sedanji predsednik Lekarniške zbornice Slovenije. Žal so bila vrata odprta zgolj nekaj mesecev, saj jih je zaradi negativnega poslovanja hitro zaprl!«
In s tem so bili odgovorni na občini, ki so podpisali pogodbo o pokrivanju izgube v podružnični lekarni, seznanjeni. Pogodbo o pokrivanju morebitne izgube je podpisal takratni župan Alojz Gorčenko, sedaj svetnik. Lekarna je namreč, kot je bilo slišati na seji občinskega sveta, vložila približno 120.000 evrov v obnovo občinske stavbe.
. Gre za dobiček lekarne, ki po razdelilnem ključu pripada občini. Brez tega prispevka občina investicije ne bi mogla izpeljati, kar so priznali tudi svetniki, ki so odločali v prejšnjem mandatu. Brez zagotovila, da bo občina pokrivala izgubo, pa svet zavoda Lekarne Slovenska Bistrica in tudi Občina Slovenska Bistrica ne bi pristala na odprtje podružnice v Makolah.
»Že pred odprtjem lekarne smo napovedali izgubo. Celo večjo, kot jo imamo sedaj, a se je takratni župan, gospod Gorčenko, strinjal z njenim pokritjem, zavedajoč se, da smo pač javni zavod in se bo že nekako rešilo … Naše utemeljitve smo takrat naslovili tudi na občinski svet Makol, ki je vseeno podal soglasje. Torej je bilo strinjanje tudi na tej ravni. Sedaj je nekdanji župan član občinskega sveta in nas zato sploh ne presenečajo takšne razprave in obračanje krivde na nas. Zagotovo je to najlažje. Odmislijo in pozabijo se vse iskrene besede, dogovori, uradno podpisani dokumenti, za nas pa ni pomembno!«
Gajšek: »Storili smo vse, kar je možno«
Na Zg. Polskavi izdanih štirikrat več receptov kot v Makolah
Naključje ali izsiljevanje?
Preberite več v Štajerskem Tedniku
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se