Proevropske opozicijske stranke, ki so skupaj dobile nekaj več kot tretjino glasov, volilnih izidov zaradi domnevnih nepravilnosti ne priznavajo, na ulicah se je zbralo več deset tisoč njihovih podpornikov. Vodja največje opozicijske stranke Združenje narodnega gibanja, Tina Bokučava, je dejala, da so bile volitve ukradene. Izvoljeni opozicijski poslanci so zato napovedali, da podeljenih mandatov ne nameravajo prevzeti.
Volitve je za nelegitimne označila tudi gruzijska predsednica Salome Zurbišvili in zatrdila, da so bili Gruzijci v soboto »priče in žrtve ruske posebne operacije, sodobne oblike hibridne vojne proti gruzijskemu ljudstvu«. Na pomanjkljivosti pri izvedbi volitev – denimo neenake pogoje in pritiske – so opozorili mednarodni opazovalci Organizacije za varnost in sodelovanje v Evropi (Ovse), pa tudi predstavniki Sveta Evrope, Evropskega parlamenta in zveze Nato. K neodvisni preiskavi nepravilnosti so pozvali tako v Bruslju kot uradnem Washingtonu.
Po opozorilih mednarodnih opazovalcev danes na petih naključno izbranih voliščih v vsakem volilnem okrožju poteka ponovno štetje glasov, so sporočili z gruzijske volilne komisije.
Kot svobodne in demokratične pa je volitve v Gruziji označil madžarski predsednik Viktor Orban, ki se je včeraj in danes mudil na obisku v Tbilisiju, kjer so ga zvečer ob odhodu iz hotela izžvižgali protestniki. Orban je na družbenem omrežju X zapisal, da so Gruzijci glasovali za »mir in blaginjo«, in dodal, da je namen njegovega obiska podpreti prizadevanja Gruzije za evropsko povezovanje ter krepitev odnosov med državama.
Orban je gruzijski vladi Iraklija Kobahidzeja čestital, rekoč da ji je uspelo udejanjati proevropske politike in obenem preprečiti, da bi Gruzija postala »druga Ukrajina«. Pripomnil je, da bi v Bruslju volitve imeli za demokratične če bi na njih zmagali liberalci.
Visoki zunanjepolitični predstavnik Evropske unije Josep Borrell je sicer dejal, da Orban, čigar država trenutno predseduje Svetu Evropske unije, v gruzijski prestolnici ne predstavlja stališč unije.