Alpina je septembra 2022 iz Družbe za upravljanje terjatev bank prešla v češke roke. Letos jim je dodatne težave zaradi slabe zimske sezone povzročil še padec povpraševanja na zimski diviziji. Del proizvodnje je zato obstal, vodstvo podjetja pa se je lotilo načrta stabilizacije podjetja. Del proizvodnje iz Slovenije selijo v Bosno in Hercegovino (BiH). Do konca leta naj bi brez dela ostalo okoli 60 ljudi.
Njena.si
Inina zgodba: to je recept za njeno popolno preobrazbo
Na ministrstvu za gospodarstvo so za necenzurirano.si potrdili, da jih je sredi julija obiskala delegacija vodstva Alpine. Tema sestanka je bila "poizvedba o možnosti pridobitve državne pomoči za gospodarsko družbo v težavah". V imenu Alpine, ki v Sloveniji zaposluje 350 ljudi, sta bila na ministrstvu njena direktorica Amadea Kavčič Jesenovec in finančni direktor Ondrej Vyvoda. Na ministrstvu so pojasnili, da so vodstvu Alpine predstavili možnosti, ki jih predpisuje zakon o pomoči za reševanje gospodarskih družb v težavah (ZPRPGDZT). Ta mehanizem pomoči je namenjen podjetjem, katerih propad bi povzročil velike socialne težave v državi oziroma določeni regiji. Toda obenem so na ministrstvu, ki ga vodi Matjaž Han, poudarili, da na sestanku ni bilo nobenih dogovorov. "Prav tako ministrstvo na podlagi sestanka ne bo izvedlo nobene aktivnosti," so dodali.
Toda pravo vprašanje je naslednje: zakaj se je poslovanje Alpine, ki jo je država že pred časom reševala, po njeni prodaji krepko poslabšalo? Več preberite na spletnem portalu necenzurirano.si.