Vaša zgodba: Ločujemo, varujemo naravo
Za hitre novice, aktualne teme in zanimive vsebine izberite Svet24 za svoj prednostni vir na Googlu.
Nastavi
Ta misel nas je na OŠ XIV. divizije Senovo vodila, da smo se v šolskem letu 2009/10 lotili projekta EKO-PAKET, ki ga izvajamo pod okriljem mednarodnega projekta Ekošola kot način življenja, kjer smo dejavni že deseto leto. Projekt EKO-PAKET vzpodbuja učence k ločenemu zbiranju odpadkov, večjo pozornost pa namenja odpadni kartonski embalaži za tekoča živila (tetrapak embalaža). V ta namen smo z januarjem v vsako matično učilnico in v jedilnico namestili posebne posode, v katere učenci odlagajo odpadno embalažo sokov in mleka, ki ostane po malici ali kosilu. Na šoli ves čas poteka tudi ločeno zbiranje starega papirja, izrabljenih kartuš in tonerjev, odpadnih baterij ter plastičnih zamaškov.
Z različnimi dejavnostmi in aktivnostmi v času rednega pouka in s pomočjo projektov, ki vzpodbujajo trajnostni način življenja, skušamo krepiti in razvijati ekološko zavest, ki se iz šole prenaša na okolico, z otrok na starše in na lokalno skupnost.
Vodja projekta
Sergeja Habinc