Plačilo zdravstvenih storitev po realizaciji: Za ptujsko bolnišnico brez sprememb
Zdravstvene ustanove se za obseg storitev, ki jih izvajajo, praviloma dogovorijo z Zavodom za zdravstveno zavarovanje RS. Vlada pa je določila tiste storitve, ki so plačane po realizaciji, s čimer poskuša zmanjšati predolge čakalne vrste.

"Plačilo po realizaciji se zagotovi izvajalcem zdravstvene dejavnosti v mreži javne službe, ki v okviru svojih zmogljivosti izvajajo zdravstvene storitve nad obsegom programa, dogovorjenim z Zavodom za zdravstveno zavarovanje Slovenije," pojasnjujejo na ministrstvu za zdravje. Plačilo po realizaciji velja za tiste specialistično-ambulantne dejavnosti, kjer število čakajočih pacientov nad najdaljšo dopustno čakalno dobo presega 1.500 oseb oz. za programe za endoprotezo kolka in kolena ter operacijo kile. "Da bi povečali dostopnosti do zdravstvenega varstva, je vlada predlagala plačilo po realizaciji še za zobozdravstveno protetiko, gastroenterologijo in pediatrijo, fizioterapijo ...
Vodstvu Splošne bolnišnice dr. Jožeta Potrča Ptuj pa se je že pred tremi leti uspelo dogovoriti za plačilo po realizaciji. V. d. direktorja Aleksander Voda pojasnjuje, da zato zanje to ne pomeni dodatnih prihodkov: "Mi smo dejansko vse to že imeli plačano po realizaciji. Podali pa smo vlogo za dodatno plačilo preiskav CT, magnetne resonance in sive mrene in bili uspešni, tako da lahko tudi te storitve izvajamo nad dogovorjenim obsegom. Za nas tako uredba ne pomeni sprememb."
Preberite več v Štajerskem Tedniku
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se