Mirna gora dobila defibrilator
Za hitre novice, aktualne teme in zanimive vsebine izberite Svet24 za svoj prednostni vir na Googlu.
Nastavi
Planinski dom na Mirni gori, ki stoji na višini 1000 metrov, je od včeraj bogatejši za avtomatski defibrilator, instrument za oživljanje srca pri nenadnem zastoju. Defibrilator je Planinskemu društvu Črnomelj dalo v uporabo Območno združenje Rdečega križa iz Črnomlja, nameščen pa je pred vhodom v planinski dom.
Aparat sta simbolično predala v uporabo sekretarka Območnega združenja RK Marjanca Cimerman in predsednik Planinskega društva Črnomelj Peter Dichlberger. Sledil je tudi praktični prikaz oživljanja ob pomoči defibrilatorja.
Na Mirni gori se križajo številne pohodne pešpoti, točka je tudi priljubljen cilj kolesarjev, prav zato je pri Rdečem križu tudi padla odločitev, da se ga namesti na to lokacijo, ki je relativno daleč od zdravstvene ustanove.
Tekst in foto: Vinko Kukman