Konec sanjarjenja o regionalizaciji
Vlada je v predal pospravila še en sveženj dokumentov o regionalizaciji Slovenije, ki jih je na pobudo državnega sveta izdelala delovna skupina pod vodstvom Boštjana Brezovnika. Razdelitev Slovenije na pokrajine je minuli dve leti večkrat dvignila prah, do poenotenega predloga, s katerim bi bila večina zadovoljna, pa tako ali tako nismo prišli.

Vsakič, ko govorimo o regionalizaciji, se najprej zatakne, koliko sploh naj bo pokrajin. Ali dve: vzhodna in zahodna, šest, kot je škofij, 11, kolikor je bilo mestnih občin (danes jih je že 12) …
O vprašanju števila pokrajin se kopja lomijo tudi v Podravju, ali naj bo ena ali dve pokrajini; Spodnje Podravje s sedežem pokrajine na Ptuju brez tega statusa nikakor ne bi želelo ostati, če bi seveda pokrajine kdaj ugledale luč sveta. Kot kaže zadnja odločitev vlade, je še lep čas ne bodo.
Marsikdo je mnenja, da je delitev na pokrajine glede na velikost države sploh nesmiselna, saj je območje Slovenije po obsegu enako ali celo manjše od ene same pokrajine v kateri večji evropski državi.
Prerazporeditev nalog ne pomeni decentralizacije
Preberite več v Štajerskem Tedniku
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se