Prodaja Borla še drugič padla v vodo
Lani poleti je avstrijski par izrazil interes za nakup gradu Borl v državni lasti. Čeprav so za grad doslej spisali že številne načrte, sta Dagmar Zidek in Gerald Rauscher ponudila povsem novo zamisel. Zaman; konec preteklega meseca so na Ministrstvu za kulturo (MK) možnost prodaje Borla izključili, z napovedano obnovo dela gradu pa še niso začeli.

Župan občine Cirkulane Janez Jurgec je pojasnil, da najprej niso vedeli, kdo se zanima za Borl: »Poizvedovanje je potekalo prek prestižne nepremičninske agencije iz Ljubljane. Kasneje smo ugotovili, da gre za moža in ženo oz. celotno družino iz okolice avstrijskega Gradca.« Na MK so potrdili, da so se konec oktobra z interesentoma za nakup gradu in predstavniki cirkulanske občine sestali, z drugimi pojasnili pa so bili sila skopi: »Načrt ravnanja s stvarnim premoženjem države v letih 2017 in 2018 ne predvideva prodaje gradov, za najem pa interesenta nista izkazala zanimanja.«
Borl sta želela kupiti zdravnica Dagmar Zidek in inženir Gerald Rauscher, ki imata v kraju Hart nekaj kilometrov vzhodno od Gradca posebno združenje za podporo ljudem s posebnimi potrebami (Verein Naturheilpark). V njem organizirajo številne aktivnosti, ključne pa so različne vrste terapevtskega jahanja oz. terapij s konji. Predsednik združenja Rauscher je pojasnil, da bi z družino radi kupili katerega od zgodovinskih gradov ali dvorcev: »Radi imamo in cenimo staro zidovje, v Sloveniji nam je všeč. O Borlu smo se pogovarjali s tamkajšnjim županom. Dobili smo občutek, da smo z našim zdravstvenim projektom, ki bi v regijo prinesel obziren in ekološko polnovreden način življenja, zelo dobrodošli.«
Do cene sploh niso prišli
Ping pong kulturnega ministrstva
Gospodar išče gospodarja
Preberite več v Štajerskem Tedniku
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se