© 2026 Media partner agencija d.o.o. - Vse pravice pridržane.

Pesmi poljanske doline ob Kolpi


dolenjski-list
2. 11. 2010, 00.00
Posodobljeno
10:17
Deli članek
Facebook
Kopiraj povezavo
Povezava je kopirana!
Deli
Velikost pisave
Manjša
Večja

dsc_1078.jpg
Arhiv Lokalno.si

Za hitre novice, aktualne teme in zanimive vsebine izberite Svet24 za svoj prednostni vir na Googlu.

Google logo
Svet24 logo

Nastavi

dsc_1082.jpg

Na državni praznik - dan reformacije je Kulturno društvo Stari trg ob Kolpi pripravilo večer glasbe in ljudskega petja. Pevska skupina šestih deklet in dveh fantov je posnela 17 značilnih belokranjskih pesmi in jih izdala v zgoščenki, ob tem pa so pripravili tudi knjižico z notnim zapisom in besedili. Ker se tudi Poljanci istovetijo z belokranjsko in uskoško dediščino, so jo v potrditev tega tudi naslovili: "Zbila, polansko" (Zares, poljansko).

Prijeten večer, na katerem je bilo predstavljeno obsežno delo, so popestrili tudi Sodevski in Predgrajski tamburaši ter ansambel Tonija Verderberja.

Glasbenem večeru pa je sledil tudi ogled fotografske razstave s temo pevske skupine, ki jo je pripravili Iztok Mrzljak.

Zgoščenka je bila posneta v domačem okolju na območju Krajinskega parka Kolpa v studiu Tonija Verderberja. 

Kljub veliki prizadevnosti društva pa je zgoščenka lahko ugledala luč sveta le ob podpori številnih sponzorjev, ki so podprli projekt. Poleg izvajalcev pa so kot najpomembnejši vložek (tudi organizacijski) posebej izpostavili prispevek celotne družine Madronič.

Preberite še

KP Kolpa

Svet24

Prva stran dneva

Dnevni izbor najpomembnejših zgodb doma in po svetu, dostavljen neposredno v vaš e-poštni nabiralnik.

Hvala za prijavo!

Na vaš e-naslov smo poslali sporočilo s potrditveno povezavo.

Z oddajo e-poštnega naslova se prijavim na uredniške e-novice. Odjava je možna kadar koli prek povezave »Odjava« v vsakem sporočilu. Več v Politiki zasebnosti.


© 2026 Media partner agencija d.o.o.

Vse pravice pridržane.