Gostinci: Deseterica z več kot sto milijoni evrov prihodkov
Epidemija z zapiranji, vojna v Ukrajini, posledična gospodarska kriza in pomanjkanje kadra so močno prizadeli sektor turizma in gostinstva, je slišati, pa vendar se vsem, kot kažejo številke, le ne godi tako slabo.

Pri poslovnem asistentu Bizi so se lotili pregleda poslovanja nekaj manj kot 3.000 gostincev, ki imajo registrirane restavracije in gostilne. Z gostinstvom se sicer ukvarja več podjetij, vendar imajo kot svojo glavno vpisane druge dejavnosti. Iz tega razloga tako na lestvici desetih največjih zaslužkarjev ne najdemo vseh, ki bi jih tam pričakovali, na primer McDonald'sa, prvega med kuharji hitre prehrane, ali Wolta, dostavljavca hrane na biciklih.
Donosno kuhanje hrane za podjetja
Covidno leto 2020 bo deseterica z najvišjimi prihodki resda raje čimprej pozabila, saj jih je skupaj, kot je razvidno tudi iz priložene tabele, ustvarila za petino manj kot v letu 2019, ko se je to število ustavilo pri 120 milijonih. Situacija se je naslednje leto, torej lani, že izboljšala, saj je bila skupna bera dobrih sto milijonov evrov prihodkov, od katerih so prva tri podjetja na lestvici, ljubljanska Sovita in Slorest ter velenjsko Gorenje gostinstvo, ustvarila več kot preostalih sedem, vodilna po prihodkih pa so v istem vrstnem redu že tri leta.
Za kakšna gostinska podjetja pravzaprav gre?
Preberite več v Štajerskem Tedniku
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se