Dobre prakse v kmetijstvu: Pester kolobar za večji pridelek
V okviru 85. mednarodnega kmetijsko-živilskega sejma Agra oziroma dnevov sejemskih vrtov so potekali strokovno vodeni ogledi in predstavitve dobrih praks v sodobnem kmetijstvu.

Kot je znano, se je zaradi novega koronavirusa večina letošnje Agre selila na splet, z običajnih nekaj dni na sejmišču Pomurskega sejma v Gornji Radgoni pa bo trajala vse do 7. marca prihodnje leto. Kljub temu pa so pomurski sejmarji nekaj dejavnosti pripravili v fizični obliki, med drugim pravkar zaključene dneve sejemskih vrtov, na katerih je Eko civilna iniciativa Slovenije (Ekoci) predstavila omenjene prakse v sodobnem kmetijstvu. Ena od tem so bile novosti alternativnih poljščin in ekološki kolobar.
Predavateljica dr. Darja Kocjan Ačko z oddelka za agronomijo ljubljanske biotehniške fakultete je poudarila, da je odgovornost posameznikov in družbe, da zdravje, okolje in trajnostni razvoj vsak dan znova postavimo v ospredje življenja in bivanja. »Toda tudi pravila ekološkega kmetijstva in kolobarjenja so pod stalnim pritiskom ekonomske logike, ki jo krojijo globalni trg, specializacija in industrializacija kmetijstva.« Predstavila je nekatere zakonitosti kolobarja in vrstenja posevkov s poudarkom na vključevanju alternativnih poljščin in poljskih zelenjadnic.
Preberite več v Štajerskem Tedniku
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se