Všečkanje krši nemško zakonodajo
Pritiskanje gumba za všečkanje je nekaj tako vsakodnevnega kot spanje in kosilo, toda za nemške pravnike je prva reč pravno sporna.

Nemško sodišče je danes odločilo, da oglaševalske spletne strani s tem, ko Facebooku s stiskom gumba »všečkaj« na svoji spletni strani posredujejo podatke uporabnikov, ne da bi ti v to privolili, kršijo nemško in evropsko zakonodajo o zasebnosti. Razsodba bi lahko imela posledice za številna nemška podjetja. Organizacija za svetovanje potrošnikom v nemški zvezni državi Severno Porenje - Vestfalija je tožila dve spletni oglaševalski strani, ki naj bi z uporabo gumba »všečkaj« na svoji spletni strani brez privolitve potrošnika posredovali podatke Facebooku.
Še več pravnih nesmislov
Sodišče v Düsseldorfu je odločilo, da bodo morala podjetja v prihodnje obvestiti potrošnike na svojih spletnih straneh, da bodo lahko z označitvijo gumba »všečkaj« njihovi IP-naslovi posredovani Facebooku.
Sporna je funkcija gumba z majhnim simbolom stisnjene pesti z vzdignjenim palcem, ki ga podjetje lahko namesti na svojo spletno stran in nima povezave s prav takšnim gumbom »všečkaj« na družbenem omrežju Facebook, ki pomeni izražanje zanimanja za vsebino.
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se