Samotestiranje: Delodajalci nezadovoljni, stroški bodo znašali desettisoče evrov
Ta teden so se ukrepi za omejitev širjenja koronavirusa krepko zaostrili. Na delovno mesto ni možno več brez PCT-pogoja. Za zagotavljanje ukrepov, predpisanih z vladnim odlokom, je večina delodajalcev za zaposlene, ki niso cepljeni ali prebolevniki, uvedla samotestiranje.

Stroški testiranja oziroma samotestiranja bodo bremenili delodajalce, čemur pa ti odločno nasprotujejo. Direktor podjetja Boxmark Leather iz Kidričevega Marjan Trobiš, ki je sicer tudi predsednik združenja delodajalcev Slovenije, je poudaril, da absolutno podpirajo varni prihod na delo, ne morejo pa se strinjati s prevzemom stroškov testiranja.
Trobiš: »Stroške naj prevzamejo ljudje sami!«
„Naše stališče je, da je varen prihod na delo možen s cepljenjem, ki je brezplačno. Stroške testiranja naj prevzamejo ljudje sami, ki so se odločili za to pot, niti delodajalci niti država. Delodajalci ostro nasprotujemo prevzemu stroškov testiranj. Če država nudi cepivo, ki omogoča varni prihod v službo, a se delavec zanj ne odloči, potem naj tudi nosi konsekvenco (posledico). Situacijo, v kateri smo se znašli, primerjam s prometnovarnostnimi predpisi. Vsi vemo, da če vozimo prehitro, plačamo kazen. Zaradi tega ne moremo iti tožit države. Če je nekomu dana možnost cepljenja, vendar je ne izkoristi, potem naj sam nosi tudi posledice.“
Prvi mož družbe Boxmark Leather je še povedal, da bodo v njihovem kidričevskem obratu (samo)testirali približno tretjino zaposlenih, to je okoli 300 ljudi.
V Impolu in Talumu mesečni stroški 10.000 evrov
Preberite več v Štajerskem Tedniku
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se