Izkoreninjenje lakote na svetu bi letno stalo 239 milijard evrov
Če bi hoteli do leta 2030 izkoreniniti lakoto v svetu, bi morali od prihodnjega leta dalje vsako leto za to nameniti dodatnih 239 milijard evrov, izhaja iz danes objavljenega skupnega poročila treh agencij ZN.

Poročilo še ugotavlja, da se je v skladu z razvojnimi cilji tisočletja delež svetovnega prebivalstva, ki trpi lakoto, med letoma 1990 in 2015 zmanjšal za polovico. Agencije ZN pričakujejo, da bo Generalna skupščina ZN na letnem zasedanju septembra med svoje cilje zapisala tudi konec lakote po svetu.
Po ocenah Svetovne organizacije za prehrano (FAO), Mednarodnega sklada za razvoj kmetijstva (IFAD) ter Svetovnega programa za hrano (WFP) bi za dosego tega cilja potrebovali investicije v skupni vrednosti 0,3 odstotka svetovne proizvodnje v lanskem letu. "Menim, da je to relativno nizka cena za konec lakote," je dejal generalni direktor FAO Graziano da Silva.
Kot navaja poročilo, bi morali okoli 104 milijarde evrov letno nameniti programom za ljudi, ki dan preživijo z manj kot 1,12 evra. Ostalih 135 milijard pa bi porabili za razvoj podeželja in prehranske sisteme, še predlagajo FAO, IFAD in WFP.
Opozarjajo še, da se bo v primeru, da za izkoreninjenje lakote ne bodo namenili nobenega dodatnega denarja, število lačnih v svetu do leta 2030 znižalo s sedanjih 795 milijonov na 650 milijonov.
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se