Rjave morske alge, Ascophyllum nodosums, so hranilno tako popolne, da lahko ohranjajo človeka pri življenju. Poskrbijo namreč za naravno in celostno ravnotežje makro in mikro hranilnih snovi. Nekateri zdravniki z njimi že kar nadomeščajo recepte, tako zdravilne so.
Divje rjave arktične alge, Ascophyllum nodosum, oziroma norveški kelp, so bogatejše s hranilnimi snovmi kot južnejše vrste, denimo navadna atlantska mehurjasta haloga ali japonski wakame. Morsko rastlinje Ascophyllum nodosum namreč uspeva v relativno plitkih vodah, v nasprotju z globokomorskim kelpom ali laminario, in nanj vplivajo drugačni dejavniki.
Dvestokrat več železa kot rdeča pesa
Prav neverjetna lastnost rjavih alg je, da se v našem telesu same po sebi usmerijo na morebitne bolezni, za povrh pa se lotijo še razstrupljanja organizma. Rjave alge imajo 200-krat več železa kot rdeča pesa, 8-krat več magnezija ter 100-krat več joda kot katerakoli kopenska rastlina in približno 14-krat več kalcija kot kravje mleko. Posebni polisaharidi v rjavih algah pa preprečujejo beljakovinam, ki povzročajo raka, da bi se pritrdile na steno debelega črevesa.
Za hujšanje in srčne težave
Rjave alge zdravijo težave s srcem, ožiljem in imunskim sistemom. Posebej učinkovite so pri zatiranju kandide, bakterije Helicbacter pylori, pri odpravljanju kronične utrujenosti, bolezni ščitnice, razdražljivega črevesja, pomanjkanja odpornosti, slabe prebave, zastrupljenosti z živim srebrom, čira na želodcu in težav s telesno težo. So priljubljen dodatek številnim dietam. Pomagale so številnim bolnikom, ki so jih pestile težave s kožo in dihanjem. Kajpak pa je njihovo uživanje modra naložba, četudi se počutimo zdrave, saj splošno krepčilno vplivajo na sleherno celico našega telesa.