Ptuj: Pešci na novo „odkrivajo” mesto in skrbijo za svoje zdravje
Ptuj sodi med najbolj zelene slovenske turistične destinacije (srebrni znak Green Destinations), od letos pa je destinacija vključena tudi v konzorcij Slovenia Green, ki daje ključni poudarek prav sistemskemu razvoju inovativnih zelenih produktov.

Mesto si zelo prizadeva tudi za večje uveljavljanje trajnostnih oblik mobilnosti, ki so prav tako eden izmed pomembnih dejavnikov za kakovostnejše in bolj zdravo okolje, hkrati pa se s temi oblikami posamezniku približuje tudi okolje z vso ponudbo, vključno s turizmom in možnostmi, ki jih ta ponuja za to, da človek ostaja zdrav, prav tako njegov življenjski prostor. V tem kontekstu je tudi zastavljena delavnica PoTUJ trajnostno – po Ptuju peš, ki bo v okviru projekta City Walk in Evropskega tedna mobilnosti potekala v Fürstovi hiši na Ptuju 19. septembra. V tem projektu je ZRS Bistra Ptuj vodilni partner, hkrati pa izvaja aktivnosti na lokalni ravni za območje MO Ptuj.
Na delavnici bodo predstavili Lokalni akcijski načrt za pešačenje za mesto Ptuj (zasnova vodenja pešcev v območju starega mestnega jedra), s poudarkom na hodljivosti za starejše, invalide, slepe in slabovidne ter druge gibalno ovirane. Ukvarja se z analizo in predlogi za izboljšanje kakovosti javnih površin, ki med drugim spodbujajo pešačenje. V območje obravnave je vključeno širše mestno središče in njegove povezave s šolami ter s turističnim in trgovskim območjem. Na podlagi analize prostora je bilo izbranih več pomembnih povezovalnih poti za pešce, na katerih bodo predlagani ukrepi za izboljšanje peščeve izkušnje. Na delavnici bo poseben poudarek na dostopnosti in hodljivosti za starejše, invalide, slepe in slabovidne ter druge gibalno ovirane. Z udeleženci delavnice bodo izvedli tudi t. i. Walkshop sprehod po strogem centru mesta in skupaj ugotavljali, kako je mesto prijazno do starejših, invalidov, slepih in slabovidnih ter drugih gibalno oviranih.
Cilj projekta City Walk je zmanjšati emisije in hrup ter vzpostaviti varnejše življenjske prostore s pomočjo okrepljene vloge trajnostnih oblik mobilnosti. Glavni namen projekta pa je izboljšanje pogojev za pešačenje, pričakovani rezultati pa izboljšana mobilnost ob zmanjšanih emisijah, vključno s hrupom, in prometnih zastojih, povečana varnost in zagotavljanje zdravja prebivalcev.
MG
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se