Podravje: Kam na izlet za prvomajske praznike
Ob prihajajočih praznikih bo kar nekaj priložnosti za odkrivanje zanimivih kotičkov tudi v naši bližnji okolici. Zbrali smo nekaj predlogov za enodnevne izlete. Na dosegu roke imamo pravzaprav vse, od pustolovske ponudbe do bogate kulturne dediščine in naravnih znamenitosti. Pa poglejmo!

V Bodkovce po postrvi in sprostitev ob ribnikih
Za krajše poldnevne ali enodnevne izlete so nadvse zanimive tudi Slovenske gorice. Četudi v nekaterih manjših naseljih ne boste našli gostilne, to še ne pomeni, da niso zanimiva za odkrivanje. V teh primerih je dobrodošla malica in pijača iz nahrbtnika, kot piknik v naravi, ki je lahko prava sprostitev. Ena takšnih odličnih točk so Slodnjakovi ribniki v Bodkovcih, kjer vas bodo prijazno pogostili na turistični kmetiji Amur, ki je znana po odličnih hrani, svežih postrveh in kakovostnih vinih. Ob ribnikih pa je mogoče tudi kampirati.
Najlepši razgledi s stolpa na Gomili
Posebno doživetje je vzpon na Gomilo v Juršincih in tamkajšnji razgledni stolp, ki je den prvih, zgrajenih v Sloveniji, sicer posvečen rojaku Janezu Puhu. S stolpa se ponuja neverjeten razgled na celotne Slovenske gorice, Ptujsko in Dravsko polje, Haloze, vse do Boča, Donačke gore, Maclja in Pohorja, Ormoža, Ljutomerskih goric, Pomurja, v lepem vremenu pa pogled nese celo do Blatnega jezera na Madžarskem. Ob stolpu na Gomili je na novo urejen družabni prostor z lično leseno brunarico, kjer si lahko organizirate piknike in druga srečanja. Tamkajšnji gostinski objekt je odprt vse dni v tednu, ponujajo pa tudi hrano.
V bližini si je mogoče ogledati Puhov muzej v Sakušaku, Muzej kulturne dediščine v Juršincih, lepo farno cerkev sv. Lovrenca. K obisku vabijo tudi številne turistične kmetije s pestro ponudbo domačih vin in slastnih jedi.
V grofovske (ali razbojniške) čevlje na Štatenbergu
Vsi, ki ste kdaj sanjarili o plemiškem nazivu in razkošnem življenju, lahko svoje sanje vsaj za kak dan uresničite kar na obrobju Haloz, v baročnem dvorcu Štatenberg pri Makolah. Sprehodite se lahko po veličastno opremljenih sobanah, si ogledate katero od številnih zgodovinskih zbirk ali na notranjem dvorišču dvorca popijete kavo. Če vas življenje na visoki nogi ne bo preveč utrudilo, se lahko podate še v kakih pet kilometrov oddaljen Stari Grad, kjer na vrhu griča še stojijo ruševine prvotnega gradu Štatenberg iz 12. stoletja. Informativna tabla vam bo pojasnila, kaj je imela s prestavitvijo štatenberškega gradu v dolino opraviti neustrašna tolovajka Špelka …
V iskanju izgubljenega časa po Žetalah
Preberite več v Štajerskem Tedniku
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se