33. festival Turizmu pomaga lastna glava: Ko mladi kažejo pot starejšim in izkušenim
Mercatorjev center Supermesto na Ptuju je po krajšem premoru ponovno gostil vseslovenski festival mladih – Turizmu pomaga lastna glava, ki je letos potekal že v 33. izvedbi. Mladi turistični zanesenjaki iz desetih osnovnih šol Spodnjega Podravja in širše so napisali čudovite turistične naloge in ponovno navdušili tudi s turističnimi stojnicami, kjer je bilo videti marsikaj, česar tudi odrasli ob raziskovanju domačih krajev pogosto ne opazimo.

V okviru festivala, ki predstavlja celovit sistem organiziranega delovanja mladih v turizmu in mlade spodbuja na raziskovanje turizma v domačem kraju, ugotavljanje možnosti za hitrejši razvoj in oblikovanje take ponudbe, ki bo spodbudila podjetništvo in trženje naravnih danosti ter tudi ostale ponudbe v vseh možnih oblikah, so mladi resnično predstavili izvirne poglede in konkretne spominke, s katerimi bi lahko povečali zanimanje za obisk in turistični izplen določenega okolja.
Bučnice po 500-letnem receptu
Mladi turistični zanesenjaki OŠ Hajdina so v turistični nalogi predstavili bučnice z različnimi okusi, pripravljene po starem receptu izpred 500 let, ki naj bi pomagal rešiti pred kugo. Za spominek pa so izbrali glineno izvedbo buče, ki se lahko uporablja za več namenov, kot posodica, za shranjevanje različnih potrebščin, kot okrasek za dnevno sobo oz. druge prostore v stanovanju, je v imenu ekipe povedal Tian Kajsersberger.
Športne verižice in leseni šumko
Turistični podmladkarji OŠ Kidričevo vidijo priložnost v turizmu v okviru spodbujanja športnih aktivnosti, območje Kidričevega ima s svojimi športnimi objekti vse pogoje za to. Povabili so v tridnevni športni tabor, odločili so se za športni turizem, cilj pa je, da čim več otrok zvabijo na športna igrišča ter tako skrajšajo čas, ki ga le-ti preživijo za računalnikom oz. z drugimi sodobnimi komunikacijskimi sredstvi, saj tudi ugotavljajo, da je vedno več mladih, ki se premalo gibljejo in premalo poznajo lepote narave, je povedala Staša Marčinko. V družbi z vrstniki in nogometno žogo pa bi jim to uspelo. Kot spominek so izbrali športne verižice, ki so izdelane iz lokalnega materiala, aluminija, izdelali pa so tudi lesenega šumkota s plamenico, ki predstavlja hitrost v nogometu, in kostanjevimi listi, ki so znak občine Kidričevo.
Košarica z Jurčkom
Preberite več v brezplačni prilogi Štajerskega tednika (Slovenske počitnice)
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se