Pokemon Go osvaja tudi Spodnje Podravje
Mobilna igra lova na pošasti je v samo nekaj dneh zanetila pravo evforijo, tudi pri nas. Nasprotniki aplikacije so sprva opozarjali predvsem na neomejen dostop razvijalca igre do vseh Googlovih podatkov uporabnikov, kmalu pa se je izkazalo, da so največja nevarnost, ki preži na igralce – igralci sami.

Mobilno aplikacijo Pokemon Go je podjetje Niantic razvilo za operacijska sistema iOS in Android. Na trg je prišla 6. julija letos; najprej v Avstraliji, Združenih državah Amerike in na Novi Zelandiji, kmalu zatem pa še drugod po svetu. Igra je takoj osvojila vrh lestvice brezplačnih aplikacij v Applovi spletni trgovini iTunes in prehitela Facebook in Snapchat, po podatkih Wikipedije pa si je aplikacijo doslej naložilo že več kot 40 milijonov Zemljanov. Aplikacija je v osnovi brezplačna, za posebne dodatke pa je potrebno plačilo.
Nova igra svoj uspeh dolguje predvsem povezovanju oz. prepletanju virtualnega in realnega sveta. Igralec namreč na resničnih mestih lovi virtualne pošasti, jih uri in se z njimi bori proti drugim igralcem. Za to potrebuje mobilni telefon z GPS-navigacijo in kamero, igra pa podatke črpa s spletnih zemljevidov in igralcu sledi s pomočjo GPS-satelitov. Pri Nianticu so sicer razvili tudi majhno Bluetooth napravo Pokemon Go Plus, ki s svetlobo in vibriranjem opozori na pošasti v bližini tudi, kadar igralec mobilnika nima pri roki.
Več kot 700 žepnih pošasti
Tudi na minskih poljih in v nekdanjem koncentracijskem taborišču
Opozorila Zveze potrošnikov Slovenije
Veliki brat igralcem sledi na vsakem koraku
Preberite več v Štajerskem Tedniku
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se