Zgodbe
Janina preobrazba: Kaja kljub mladosti suverena v moškem svetu
Komaj 28-letna Kaja Račič iz Kranja bi zlahka osvojila naziv supermame in superpodjetnice. Mama treh hčerk namreč suvereno nadaljuje družinsko tradicijo galvanizacije in z veseljem ustreže strankam. Obvlada čisto vse, od vožnje viličarja do računovodstva. Želi si premikati meje v pojmovanju, kaj so »ženski« poklici, obenem pa je ambiciozna in rada je urejena.
Vzgajajo starši, šola lahko le malo popravi
Bliža se šola, kar ne prinaša le radosti, temveč tudi skrbi, kako nam bo šlo – otrokom, pa tudi staršem, učiteljem in vzgojiteljem. Se bomo odrasli znali sporazumeti, kaj je za otroke najbolje? Jim bomo uspeli dopovedati, da jim postavljamo meje in vztrajamo pri njih zato, ker jim želimo dobro in jih imamo radi? Sploh razumemo, kaj je dolžnost staršev in kaj vseh, ki sodelujejo v učno-vzgojnem procesu?
Jih v naravi kmalu ne bo več?
Ježi so zaščitene prostoživeče živali, ki jih prepogosto videvamo povožene na cestah. Doktorica veterinarske medicine Natalija Hercog Gerbec, vodja Veterinarskega centra Pika v Mariboru, nam je pojasnila, kako jim lahko pomagamo preživeti, tako na cestah kot vrtovih, kjer so še posebej koristni. Pri nas so namreč zelo ogrožena vrsta, ki je že v prihodnjih desetletjih lahko ne bo več v naravi.
Miki in Petra Vlahovič z ljubeznijo rešila vse brodolome
Kako sta z ljubeznijo rešila vse brodolome Miki Vlahovič in njegova žena Petra?
Tabor Mojca gosti otroke s poplavljenih območij
»Otroci, ki so prišli pred dnevi v naš tabor in so bili skupaj s starši žrtve katastrofalnih poplav in plazov na Koroškem, nam niso priznali, da so v stiski. Niso hoteli jokati, hoteli so veljati za močne, za junake. Pa vendar smo videli in vedeli, da so v stresu, potrebni nežnosti, tolažbe, objemov in igre, da bodo vsaj za trenutek pozabili na najhujše, kar se jim je v kratkem življenju zgodilo,« pravi Zlatko Avbar, prostovoljni vodja Tabora Mojca v Dolenjskih Toplicah.
Skrivnosti večne ljubezni: Srečni v senci
Zvezde se pogosto poročajo z drugimi zvezdami – in pogosto tudi ločujejo od njih. Tule pa so tri zvezdnata filmska imena, ki so se poročila s »civilisti«, kot temu pravi Matt Damon, z ljudmi, ki niso zvezde. In ki v svojih zakonih srečno vztrajajo že desetletja.
Delovne brigade nekoč in danes: Ni počitka, dokler traja obnova!
Ko je že kazalo, da ga je zgodovina dokončno pozabila, samostojna Slovenija pa bogve zakaj osramočena zatajila, je duh mladinskega udarništva spet vstal, pograbil lopato in priskočil na pomoč ljudem, ki so jih prizadele katastrofalne poplave.
Hobotnice so morska aristokracija
»Zakaj pa ne bi napisal česa o hobotnicah?« je ondan predlagala prijateljica. »O njih sem ravno prebrala neskončno zanimivo knjigo. Prej sploh nisem vedela, kakšne male ‘carice’ so to! A veš, da mi po vsem, kar sem prebrala, na kraj pameti ne pride, da bi še kdaj naročila solato iz hobotnice?«
Kakovostno slovensko meso in zelenjavo prodajamo v tujino
Tujega nočemo, svojega ne damo! Bo slovenskemu kupcu dosegljiva le problematična hrana iz tujine?
Janina preobrazba. Renata je z užitkom posebna
Renata Laznik je bila po preobrazbi nadvse navdušena nad svojo novo podobo.
Slovenski turisti so se spremenili
Zabavne prigode Dejana Muršiča z Rodosa ...
Čipka je hrana za dušo
Že res, da ima čipka danes mogoče nekoliko drugačen pomen kot včasih, a to nikakor ne pomeni, da izgublja vrednost. Prav nasprotno, navdihuje tako oblikovalce, arhitekte, likovne ustvarjalce in modne oblikovalce, s ponosom jo nosijo zlasti ženske kot dodatek na obleki ali del nakita.
S prostovoljci v poplavljenem Ljubnem: Sranje, to je drug planet!
Delavni, skromni in trdoživi prebivalci in prebivalke poplavljenega mesta v Zgornji Savinjski dolini bi kot vedno doslej tudi zdaj bržkone zmogli sami z nadčloveškimi napori odpraviti posledice najnovejše preizkušnje, ki jih je zadela. A dejstvo, da jim sodržavljani niso obrnili hrbta, jim lahko po malem povrne veselje do življenja.
Ne pozabimo, po vodi in blatu bodo prišli računi
Posnetki, ki smo jim bili priča prejšnji teden, so pretresli vsakogar, ki ima kaj srca. In ko je ob katastrofalnih poplavah Črna na Koroškem ostala odrezana od sveta tako po cesti kot po telefonu, smo se šele zares zavedeli, kako krhki smo in kako hitro sami, pa čeprav živimo v državi sredi Evrope. Ko se je bilo končno mogoče prebiti do ljudi, ki so bili nekaj dni prepuščeni sami sebi, smo se odpravili na pot tudi mi.
Narod z velikim srcem: Naša vera je prijaznost
Najslabše stvari o Slovencih vedo povedati prav Slovenci: da smo vsevprek sprti med sabo, zadrti, maščevalni … Ampak kadar nam gre za nohte, kadar nam teče voda v grlo, včasih dobesedno, znamo stopiti skupaj in pomagati. Znamo odpreti srce. Poplave so poleg tragedij in izgub prinesle orjaški val dejanj preproste človečnosti. Milk of human kindness temu pravi Shakespeare. In mleko človeške prijaznosti je te dni pri nas teklo v potokih.
Zadnji hip smo rešili pridelek
Ko smo se tistega četrtka zjutraj zbrali ob njivah, na katerih je družina Habjan letos zasadila česen, čebulo in šalotko, niti slutili nismo dramatičnih dogodkov naslednjih dni. Ko se ozrem nazaj, imam občutek, kot da smo združeni v želji po pomoči kmetu v stiski opravili vajo pred hujšimi izzivi, ki so sledili. Povezani v sočutju in človečnosti jih zmoremo premagati.
Drama v Gornjem Gradu: Ženo je val odplavil kot list
'Ko sva si z ženo kočno podala roke, sva opustila reševanje hiše.'
Pater Karel Gržan s sosedi odrezan od sveta: O travmah je treba govoriti!
Zdaj prihaja vse za mano. To mora iz mene, imam izbruhe joka, pomembno je pripovedovanje …
Črna je izgubila 30 let
Ena je županja, druga novinarka Večera in predsednica Društva novinarjev Slovenije. Obe sta vrelec energije in odločnosti, pravi gajstni Korošici. Te dni ju je videti za vsakim vogalom Črne na Koroškem, ene v poplavah najbolj prizadetih občin. Vsaka na svoj način pomagata po najboljših močeh. Čeprav sta bili na začetku ujme obe drugje, sta se uspeli prebiti v Črno, še preden je bilo to »uradno« mogoče.
Janina preobrazba: Obilen odmerek samozavesti
Valenntini Viddrih je uspelo po porodu shujšati za skoraj trideset kilogramov. S preobrazbo se je želela malo pockrljati in si podariti še nasvete Janinih lepotnih strokovnjakov.
Prašičja kuga pred vrati Slovenije: Krškopoljci bi lahko tudi izumrli
Prašičja kuga, zaradi katere so po svetu morali pobiti že več kot sto milijonov živali, od leta 2014 pustoši tudi po Evropi. Sredi prejšnjega meseca so prvo okužbo zabeležili na sosednjem Hrvaškem, le 50 kilometrov od meje s Slovenijo. Verjetno je le vprašanje časa, kdaj jo bo prestopila.
Metalci ob velenjskem jezeru: Hrupna glasba nežnih duš
Pretekli teden je v Velenju grmelo, saj se je ob obalo Velenjskega jezera zgrnil črn oblak. Govorimo o v črno opravljenih fantih in dekletih, možeh in ženah, ki jim srce zaigra ob težkometalskih zvokih.
Lani je gorelo, letos nas zalivajo neurja
Sprehod po robu Kraške planote in Brkinov je čudovita izbira za enodnevni družinski izlet. Ni treba v daljne dežele na znane romarsko-meditativne poti. Čas in mir za razmislek se nam ponujata na domačem pragu.
Strmoglavljeni NLP-ji: Človeštvo česa takega ne pozna
Poseben spektakel so v predstavniškem domu ameriškega kongresa pripravili, ko so konec julija sklicali zaslišanje. Tema? Vesoljci. Točneje: kaj naj bi glede njih svetovni javnosti prikrivala ameriška vlada.
Dobrodelna pustolovščina na skrajni sever Evrope
Nekateri njegovi vrstniki sanjajo o porschejih, ferrarijih in lamborghinijih. 32-letni Blaž Košir iz Žirov pa je nostalgičen mladenič, ki se za nič na svetu ne loči od dobrega starega »jugeca«, legendarne zastave, s katero so imeli v nekdanji skupni državi drzne sanje osvojiti celo Ameriko. Tam so neslavno propadli, Blažu pa avto dobro služi. Medtem ko tole prebirate, je z njim že na poti na Norveško, na najsevernejšo točko Evrope. Potovanje je združil z dobrodelnostjo. Zbira namreč prispevke za novomeško društvo za zaščito živali.