Svet24
© 2025 SVET24, informativne vsebine d.o.o. - Vse pravice pridržane.

So občani zadovoljni s Šentjernejskim glasilom?


<strong>Besedilo in foto: L. Markelj</strong>
22. 2. 2012, 09.10
Posodobljeno
23. 02. 2012 · 09:08
Deli članek
Facebook
X (Twitter)
Kopiraj povezavo
Povezava je kopirana!
Deli
Velikost pisave
Manjša
Večja

__asopis001.jpg
Arhiv Dolenjskega lista
ÄŚASOPIS001
imgp1779.jpg
Dare Homan z CI je vodil javno tribuno o informiranju v občini.

Informiranje v lokalni skupnosti je bila tema druge javne razprave, ki jo je sinoči v prostorih osnovne šole pripravila novoustanovljena Civilna iniciativa.

imgp1782.jpg
Malo obiskovalcev dogodka o sicer zanimivi temi. Morda je kriv tudi pustni torek.

Kot je povedal voditelj večera Dare Homan, pravi odnosi v skupnosti temeljijo na ustrezni komunikaciji, česar se mora zavedati tudi vodstvo lokalne samouprave, kar pa v šentjernejski občini ne velja najbolje. Občina že vrsto let izdaja občinsko glasilo, imenovano Šentjernejsko glasilo, ki izhaja štiri do petkrat na leto, in po mnenju prisotnih na srečanju prinaša zastarele in predvsem skope, ter »režimske« informacije, ne obravnava družbenih tem, različnih mnenj ipd. Gre le za neko zgodovinsko kroniko, ki sicer tudi ima svojo vrednost, a za denar, ki ga občina letno nameni občinskemu glasilu – v letošnjem proračunu gre za 22.000 evrov – bi se moralo narediti več in bolj profesionalno. Glasilo je zadnji mandat izhajalo tudi brez uredniškega odbora, kar se bo verjetno v prihodnje spremenilo, občinski svet pa sprejema tudi nov odlok o občinskem glasilu, od katerega pa ne pričakujejo dosti sprememb.

imgp1783.jpg
Šentjernejski podžupan Viktor Luzar.

Kakšna oblika informiranja je občanom najbližja in kakšno vlogo naj ima pri tem občinsko glasilo? Kaj storiti z občinsko spletno stranjo? Kakšne so dobre prakse pri izdajanju tiskanega medija in koliko si skupnost za tako komuniciranje lahko privošči? To je le nekaj dilem, o katerih so žal redki obiskovalci razpravljali na včerajšnji javni razpravi.

Te se je s strani občine udeležil tudi podžupan Viktor Luzar, ki pa je menil, da si nekateri narobe predstavljajo, da bi bilo Šentjernejsko glasilo politično glasilo, kjer bi stranke blatile druga drugo in se kritizirale, ampak naj le povzema dogajanje v občini, čeprav so prisotni zatrdili, da tega nimajo v mislih, se pa v šentjernejski občini ne bi smeli bati drugače mislečih.

Več v prihodnjem Dolenjskem listu.


© 2025 SVET24, informativne vsebine d.o.o.

Vse pravice pridržane.